Liczenie wiernych oraz inne

Liczenie wiernych

            Przychodzicie wcześniej do zakrystii, aby sie przebrać. Liczenie rozpoczynacie 20 min. przed mszą. U p. kościelnego są do pobrania liczniki.

 

Sobota

18.00  Kulik, Smolej, Durok (PO MSZY)

Niedziela

6.30    Siedlaczek, Kulik, Smolej, Durok

8.00    Ziajka M., Ziajka D., Ziajka B.

9.30    Moskal P., Moskal B., Gorzkiewicz B.,

11.00  Szymik M., Szymik B., Hachuła,

12.15  Król, Pitera, Jaromin (PO MSZY)

17.00  Brzezina, Klekociuk, Stolorz

 

Zbiórka 14.04

            Spotykamy się o 10.00 w kościele. Po zbiórce nasi reprezentanci piszą dekanalny etap Olimpiady Liturgicznej. Jeśli będzie dobra pogoda, to reszta ministrantów dzieli się na drużyny i zagramy mini turniej w piłkę nożną na boisku gimnazjum. Na boisku gra 5 zawodników (w tym bramkarz), a drużyna może maksymalnie liczyć 7 zawodników. W każdej drużynie musi być przynajmniej po dwóch zawodników z klas 1-4.

 

Punktacja

            Za wpisywanie punktów są odpowiedzialni najstarsi ministranci na danej służbie. Każdy ministrant jest zobowiązany do przypilnowania i upomnienia się, aby punkty został mu wpisane na listę. Gdy zapisujemy punkty dodatnie, to znak „+” umieszczamy przed cyfrą: +2; gdy przydzielamy punkty ujemne, to znak „-” zapisujemy za cyfrą: 5-.

 

Porządek w szafach na stroje

            Każdy ministrant ma przydzieloną szafę, w której może przechowywać swój strój. Prosimy, by przestrzegać tego podziału i odkładać pokrowiec na swoje miejsce. Starsi ministranci są proszeni o udzielenie pomocy ministrantom młodszym.

 

Punktualność

Przypominamy o punktualności. Jesteśmy w zakrystii najpóźniej 10 min. przed rozpoczęciem służby, celem przebrania się , podzielenia funkcji oraz przygotowania potrzebnych rzeczy. Ministranci, który będą przychodzić po czasie, nie będą dopuszczani do ołtarza oraz będą otrzymywać „0” punktów.

 

Zamiany

Jeśli ministrant z jakiegoś powodu (sytuacja zaplanowana) nie może służyć na wyznaczonej mszy, to jest ZOBOWIĄZANY do dokonania zamiany.