Wyjazd na święcenia

W sobotę 11. maja w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla święcenia kapłańskie przyjął nasz parafianin, wieloletni sumienny ministrant, teraz już ksiądz – Jakub Orzechowski. Z tej racji na tej uroczystości nie mogło zabraknąć chełmskich ministrantów. Po godzinie 8.00 rano zebraliśmy się pod probostwem, zabraliśmy stroje ministranckie, wsiedliśmy w autobus i wyruszyliśmy w drogę. Po przyjeździe na miejsce (parking był dość daleko) przebraliśmy się w stroje liturgiczne i w szyku procesyjnym ruszyliśmy przez Katowice do katedry, dając tym samym świadectwo naszej wiary.

Liturgia święceń była piękna, podniosła i długa 🙂 Pomimo to wszyscy ministranci godnie reprezentowali naszą parafię. Sprzyjały temu miejsca z samego przodu katedry, dzięki czemu mogliśmy wszystko dokładnie widzieć. Bardzo miłym było to, że nasza obecność nie przeszła niezauważona. Ksiądz Arcybiskup aż dwukrotnie wspomniał o chełmskich ministrantach, a po zakończonej liturgii podszedł do nas, przemówił kilka słów oraz zostawił nam pamiątkowe obrazki. My najbardziej cieszymy się, że mamy nowego księdza, który wywodzi się z naszej wspólnoty ministranckiej. Oby to piękne wydarzenie, którego byliśmy świadkami i które głęboko przeżyliśmy, zaowocowało w naszym życiu. Oby z naszego grona wyszli dobrzy mężowie, ojcowie, no i, daj Bóg, kilku kolejnych kapłanów. Módlmy się o to gorąco, aby każdy, kto słyszy głos powołania, miał odwagę na niego odpowiedzieć.

Po zakończonych uroczystościach w katedrze udaliśmy się w drogę powrotną do Chełmu, zatrzymując się jeszcze w Mc Donaldsie, aby przedłużyć radość z tego, że mamy nowego kapłana. Poniżej zdjęcia z naszego wyjazd, link do nagrania ze święceń https://www.youtube.com/watch?v=fflE4TMI2OY, link do strony Gościa Niedzielnego https://katowice.gosc.pl/gal/pokaz/5549480.Swiecenia-prezbiteratu-w-Katowicach/46#gt, gdzie jesteśmy uchwyceni na kilku zdjęciach, link do galerii na stronie archidiecezji https://www.archidiecezjakatowicka.pl/temat/news/galerie/Swiecenia-prezbiteratu-A-D-2019 oraz link do sobotniego wydania Aktualności w TVP3, gdzie też możemy posłuchać o dzisiejszej uroczystości od 11`45 https://katowice.tvp.pl/42586564/11052019-godz-2100

Za zdjęcia dziękujemy naszemu fotoreporterowi – Bartkowi Kulikowi oraz Gościowi Niedzielnemu (te lepsze są autorstwa Bartka:)