Aktualności ministranckie

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!

Zakończył się już okres Oktawy Wielkanocy, a wielkimi krokami zbliża się miesiąc Maj, dlatego też mamy dla Was kilka bieżących informacji:

1) Przypominamy, że w najbliższą sobotę spotykamy się na zbiórce o godzinie 10:00 na platformie Discord. Gorąco zapraszamy wszystkich tych ministrantów, którzy jeszcze nie pojawili się na zbiórce, aby spróbowali dołączyć do nas (link do dołączenia w zakładce “ZBIÓRKI ONLINE”). Proponujemy również podejmowanie dodatkowych aktywności, które są przygotowane przez animatorów i księdza opiekuna po każdej zbiórce. Udział w aktywnościach znacząco wpływa na otrzymywane punkty.

W tym dniu również zostaną wręczone nagrody, które są podsumowaniem służby dla najlepiej służących ministrantów w miesiącach styczeń-marzec. Z racji, że o godzinie 14:00 w naszym kościele będzie miał miejsce pogrzeb – rozdanie nagród odbędzie się o godzinie 12:00 (zmiana godziny z 14:00).

Lista osób, które zapraszamy na wręczenie nagród jest dostępna w linku. 

2) W naszym kościele we Mszy Świętej może uczestniczyć maksymalnie 35 osób (nie licząc służby liturgicznej i celebransa). W związku z tym prosimy, by ministranci uczestniczący we Mszy Świętej wchodzili przez zakrystię, aby nie zabierać kartek dla wiernych wchodzących głównym wejściem do kościoła.

3) Przypominamy, że uzasadnione nieobecności należy usprawiedliwiać do końca danego miesiąca. Usprawiedliwienia należy przesyłać na tablet ministrancki, albo do księdza opiekuna. Prosimy, aby do usprawiedliwienia nieobecności podchodzić w sposób odpowiedzialny.

4) Przypominamy o dobrej tradycji – tj. o zamianach służb. Jeśli ktoś ma w planach wyjazd do rodziny i nie może być na swojej służbie to powinien zamienić się z innym ministrantem. Jest to wyraz naszej solidarności ministranckiej. 

Jeśli istnieje taka potrzeba, to bracia mogą zamienić się z jednym ministrantem.

5) Zamykamy zapisy na nasz letni wyjazd rekolekcyjny do Radomyśla nad Sanem. Jeśli ktoś jeszcze chciałby się zapisać, to należy zgłosić się do końca tygodnia do animatorów lub księdza opiekuna. Istnieje możliwość, aby wraz z ministrantem pojechał brat lub kuzyn.

Wszystkie informacje dostępne są w linku poniżej:
RUSZAJĄ ZAPISY NA PRZYSZŁOROCZNE REKOLEKCJE!

Króluj nam Chryste!