Archidiecezjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów GIMNAZJUM

W dzisiejszą sobotę (18 lutego) w Mysłowicach miał miejsce Archidiecezjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów w kategorii gimnazjalnej. Brali w nim udział zwycięzcy dekanalnych rozgrywek podzielenie na 8 grup, w sumie 30 zespołów. Nasi ministranci reprezentowali dekanat lędziński i naszą parafię. Aby zwyciężyć w turnieju trzeba było przejść pomyślnie sześć meczów. Nasi chłopcy dokonali tej sztuki, choć ostatni mecz nie był tym, o którym wszyscy marzyli… Po kolei…

W fazie grupowej rozegraliśmy 3 mecze – 2 zwycięstwa i 1 remis, pewnie wychodząc z grupy. Przebrnęliśmy ćwierćfinał, zremisowaliśmy półfinał i ostatecznie o finale rozstrzygnął konkurs rzutów karnych. Tutaj zabrakło nam szczęścia i musieliśmy zadowolić się meczem o 3. miejsce, który pewnie wygraliśmy, zdobywając właśnie to miejsce w całym turnieju. Oto poszczególne mecze:

Chełm – Kobiór                                                                2:0 (Pyras, Kijewski)

Chełm – Jastrzębie                                          2:0 (Kijewski, Jochemczyk)

Chełm – Rybnik                                                1:1 (Jochemczyk)

1/4 finału Chełm  – Łąska                             0:0 [k. 2:1] (Pyras, Kijewski)

1/2 finału Chełm – Pawłowice                   0:0 [k. 3:4] (Jochemczyk, Pyras, Klimza)

mecz o 3. miejsce Chełm – Knurów         7:0 (Kijewski x2, Jochemczyk x2, Lesiecki, Pyras, Jagla)

Chłopcy walczyli zacięcie, równocześnie pozostając chrześcijanami nawet w sytuacjach stresowych i konfliktowych, co jest ich największym zwycięstwem. Dowodem na to jest nagroda Fair Play przyznana przez Prezydenta Mysłowic naszemu bramkarzowi – Rafałowi Achtelikowi. Przed nami nowe wyzwania. Szczęść Boże!