ARCHIDIECEZJALNY TURNIEJ w PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ – kategoria MINISTRANT! ⚽️🥈 – RELACJA

4 lutego odbył się Archidiecezjalny Turniej w Piłkę Nożną Halową w kategorii ministrant. Organizatorami rozgrywek w tej kategorii były parafie zlokalizowane w Gorzyczkach oraz Olzie.

W wyniku losowania nasi chłopcy trafili do grupy A. Dzięki ich staraniom, wygrali mecz z Bojszowami Nowymi (parafia Matki Bożej Uzdrowienia Chorych) z wynikiem 1:0 oraz pokonali Połomię (parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny) wynikiem 8:1.

Wychodząc z fazy grupowej w ćwierćfinale trafili na przeciwników z Rogowa (parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa), pokonując ich wynikiem 2:0. Te zwycięstwo kosztowało naszych chłopców wiele wysiłku, ale udało im się wywalczyć awans do półfinału. W nim napotkanym przeciwnikiem okazali się ministranci z Tychów (parafia Miłosierdzia Bożego), z którą wygrali 2:1 awansując do meczu o mistrzostwo turnieju. W finale nasi reprezentanci zagrali najlepiej jak mogli, ale przeciwnik z Orzesza okazał się lepszy (ostatni mecz zakończony został z wynikiem 5:1).
Tym samym nasi chłopcy zajęli drugie miejsce w całym turnieju i zostali Wicemistrzami Archidiecezji Katowickiej w swojej kategorii.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się nasz ministrant Michał Smolej. Mimo zajętego drugiego miejsca, to i tak chłopcy zakończyli rozgrywki zadowoleni, ponieważ wiedzieli, że włożyli cały swój wysiłek, czas oraz serce, aby zająć tak wysokie miejsce.

Wracając do Chełmu, grupa zatrzymała się pod „złotymi łukami” po wyczerpującym dniu, a następnie udała się już do swoich domów.

Wszystkim naszym chłopcom dziękujemy za podjęty wysiłek i szczerze gratulujemy wywalczonego sukcesu.

Króluj nam Chryste!

📃 rel. Bartłomiej Ziajka
📷 fot. ks. Michał Lepich