ARCHIDIECEZJALNY TURNIEJ w PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ – kategoria LEKTOR MŁODSZY! 🥇⚽️🏆 – RELACJA

4 marca bieżącego roku w Leszczynach odbył się Archidiecezjalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej w kategorii Lektor Młodszy.

Turniej dla naszych ministrantów od samego początku przebiegał z powodzeniem i tym samym nasza reprezentacja pokonując wcześniej parafię Wniebowzięcia NMP z Katowic, parafię Matki Bożej Uzdrowienia Chorych z Bojszów Nowych oraz parafię Miłosierdzia Bożego z Tychów, zajęła pierwsze miejsce w grupie, przechodząc do rozgrywek ⅛ finału.

Choć emocje przez cały turniej były ogromne pierwszy mecz fazy finałowej przysporzył ich jeszcze więcej, gdyż rozstrzygnęły go dopiero rzuty karne, które dla naszych ministrantów zakończyły się wygraną. Z kolejnych meczów również wyszliśmy zwycięsko, co doprowadziło nas aż do finału. Finałowe starcie z parafią św. Anny ze Świerklan okazało się dość jednostronne i nasza drużyna zakończyła mecz wygraną 3:0. Po ostatnim gwizdku rezerwowi zawodnicy wraz z opiekunami wybiegli na boisko, rozpoczynając świętowanie sukcesu, którym jest wyjazd na Mistrzostwa Polski w Gnieźnie.

Następnie nadszedł moment na wręczenie nagród zwycięskim drużynom. Oczywiście nasi ministranci otrzymali puchar za zajęcie pierwszego miejsca oraz na szyi każdego zawodnika zawisł złoty medal. Oprócz tego nagrodę Bramkarza Turnieju otrzymał nasz zawodnik – Piotr Madeja.

W tym miejscu warto wspomnieć również o naszych starszych kolegach. Podziękowania należą się Dominikowi Ziajce za kilkumiesięczne prowadzenie i koordynację drużyną oraz Bartkowi Ziajce i Kacprowi Durokowi za opiekę podczas turnieju. Tradycyjnie już świętowanie sukcesu zakończyła wizyta w restauracji McDonald’s.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na rozgrywkach ogólnopolskich w Gnieźnie.

Króluj nam Chryste!