Asy, Dzień Skupienia, Paintball, Rekolekcje

WIELKOPOSTNY DEKANALNY DZIEŃ SKUPIENIA MINISTRANTÓW

W przyszłą sobotę (30.03) w naszej parafii odbędzie się Wielkopostny Dekanalny Dzień Skupienia Ministrantów. Przyjadą do nas ministranci z sąsiednich parafii. Wszystko rozpocznie się o godz. 9.00 na organistówce, a zakończy ok. 12.00 w kościele. W ramach tego wydarzenia zostanie przeprowadzony dekanalny etap Olimpiady Liturgicznej. Naszymi reprezentantami będą zwycięscy etapu parafialnego, czyli: Mateusz Smolej, Dominik Ziajka oraz Mateusz Ziajka. Obecność wszystkich ministrantów obowiązkowa.

 

ASY LUTEGO i FERII

Wszyscy ministranci, którzy przekroczyli granicę 40 punktów w minionym miesiącu udają się na wspólny wyjazd do kina w Oświęcimiu w poniedziałek 1. kwietnia. Wyjazd spod probostwa o 17.30. Przed filmem odwiedzimy jeszcze jakieś miejsce, gdzie można coś zjeść 🙂 Należy przynieść wypisaną zgodę od rodziców wg poniższego wzoru. Szukamy też trójki rodziców, którzy mogliby z nami jechać i użyczyć swojego samochodu.

REKOLEKCJE WAKACYJNE

Wszyscy ministranci, którzy wybierają się z nami na wakacyjne rekolekcje do Pasterki w terminie 1-8 sierpnia 2019 r., proszeni są o doniesienie karty zgłoszeniowej wraz ze 150 zł zaliczki do końca marca.

 

WYJAZD NA ŚWIĘCENIA

Już teraz informujemy, że w sobotę 11. maja w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach nasz parafianin – dk. Jakub Orzechowski, przyjmie święcenia prezbiteratu. Tego dnia zbiórka będzie wyjazdowa. Udamy się wspólnie autokarem na to wydarzenie. Bardzo prosimy o zarezerwowanie tego terminu.

 

MAJÓWKA

Na sobotę 25. maja planujemy wspólny wyjazd ministrantów wraz ze swoimi ojcami lub starszymi braćmi. Naszym celem będą Piekary Śląskie, gdzie w bazylice NMP weźmiemy udział w Eucharystii. Będzie to w przeddzień pielgrzymki stanowej mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej. Po mszy przejedziemy na rozgrywki paintballowe do Wojkowic. Po powrocie planujemy wspólne ognisko na ogrodach parafialnych w Chełmie Śląskim. Tutaj zapraszamy też wszystkie mamy i rodzeństwo.