ASY lutego, Olimpiada liturgiczna, Turniej Piłkarski

ASY LUTEGO

Poniżej publikujemy listę ASÓW miesiąca lutego. Pierwsze trzy osoby zostały też ASAMI ferii. Gratulujemy. Pełna lista wisi w zakrystii.

Smolej Mateusz                88

Smolej Michał                   82

Włoch Piotr                       73

Pastwa Szymon                65

Gołąb Kacper                    63

Pitera Karol                       60

Ziajka Bartek                     56

Ziajka Dominik                 56

Gorzkiewicz Mateusz    50

Kulik Bartosz                    50

Sobczyk Wojciech           50

Szymik Bartłomiej          46

Nowak Aleksander         44

Szymik Mateusz               44

Adamik Jakub                   43

Adamik Mateusz              42

Durok Kacper                   41

Kapral Borys                     40

Pustelnik Michał              39

Cuber Gracjan                   31

Nowotarski Dawid         31

 

OLIMPIADA LITURGICZNA

Na zbiórce 16. marca został przeprowadzony etap parafialny VIII Olimpiady Liturgicznej Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej w trzech kategoriach wiekowych: ministrant młodszy (szkoła podstawowa 1-6); ministrant starszy (1szkoła podstawowa 7-8 i gimnazjum klasy 3); ministrant najstarszy (szkoła średnia). Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą nas reprezentować podczas etapu dekanalnego, który odbędzie się podczas Ministranckiego Wielkopostnego Dnia Skupienia 30. marca w naszym Chełmie. Zgodnie też z zapowiedzią, zwycięzcy etapu parafialnego otrzymują 100 zł rabatu na nasze parafialne rekolekcje ministranckie. Gratulujemy.

Ministrant młodszy: Smolej Mateusz

Ministrant starszy: Ziajka Dominik

Ministrant najstarszy: Ziajka Mateusz i Siedlaczek Mateusz (zostanie przeprowadzona dogrywka) 🙂

ARCHIDIECEZJALNY TURNIEJ PIŁKARSKI

W sobotę 9. marca w Radlinie odbył się Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów w kategorii lektor młodszy. Nasz dekanat reprezentowali nasi ministranci w składzie: Karol Pitera, Patryk Moskal, Bartek Moskal, Bartek Klimek, Szymon Pastwa, Bartek Ziajka, Dawid Stania, Adrian Hachuła, Romek Szafranek, Kacper Klekociuk. Trenerem był Pan Michał Włoch. Chłopcy spisywali się bardzo dobrze. Wygrali wszystkie mecze w grupie: z Radzionkowem (3:0), Katowicami Klimzowcem (3:0) oraz Katowicami Ochojcem (4:0). W ćwierćfinale pokonali 2:0 Katowice Koszutkę. Niestety bardzo pechowo (i nie jest to szukanie taniego pocieszenia) przegraliśmy półfinał z Bełkiem 1:3. W meczu o 3. miejsce pokonaliśmy Olzę 2:0. Jest to oczywiście wielki sukces, zważywszy, że w turnieju brały udział 33 drużyny. Pozostał jednak pewien niedosyt po przegranym pechowo półfinale. W bramce wyśmienicie spisywał się Karol Pitera, a najlepszym strzelcem drużyny był Patryk Moskal, który zdobył 8 bramek (tyle samo, co król strzelców turnieju, którym zgodnie z regulaminem został zawodnik zwycięskiej drużyny). Poprzez wspaniałą grę oraz kapitalną pracę trenera w naszych zawodnikach ciągle jest głód zwycięstw. Dlatego będziemy się ubiegać o dziką kartę na Mistrzostwa Polski, gdzie mamy nadzieję potwierdzić naszą klasę. Poniżej zdjęcie drużyny. Na naszym fanpageu można zobaczyć wszystkie mecze, a już wkrótce ukaże filmowa relacja z przygotowań i całego turnieju.