Czerwiec tuż tuż…

Szczęść Boże!

Nieuchronnie zbliża się miesiąc czerwiec, a co za tym idzie okres wakacji, dlatego mamy Wam do przekazania wiele istotnych informacji:

1) W zakładce służba dostępny jest plan służb niedzielnych w miesiącu CZERWIEC 2022. Obejmuje on służby w grupach, aż do niedzieli 19 czerwca, gdyż od soboty 25 czerwca obowiązywał będzie już nowy plan służby wakacyjnej. 

Z racji kończącego się miesiąca przypominamy również o przesyłaniu usprawiedliwień za nieobecności. Można je przesyłać na tablet ministrancki (693 687 553), maksymalnie do wtorku 31 maja.

2) W sobotę 4 czerwca odbędzie się wyjazd grup młodzieżowych naszej parafii do Cieszyna.

W związku z tym chcemy przekazać najważniejsze informacje:
->  Zbiórka przed wyjazdem planowana jest na godzinę 6:15 pod kościołem.
->  O godzinie 8:00 będziemy uczestniczyć w mszy parafialnej, dlatego też należy ubrać się stosownie do liturgii (długie spodnie). Jeżeli okaże się, że będzie ciepło, to można zabrać spodnie krótkie na przebranie.
-> 
Na wyjazd zabieramy: prowiant oraz napoje wg. potrzeb; kieszonkowe na obiad/lody na rynku; ubiór adekwatny do panujących warunków atmosferycznych.
-> Planowana godzina powrotu do Chełmu Śl. to 17:30 – osoby, mające służbę w tym dniu na wieczór mogą próbować się zamienić, ale już teraz informujemy, że bez problemu zdążą na mszę. 

Poniżej prezentujemy listę uczestników wyjazdu:


Mamy jeszcze jedno miejsce, można się dopisać 🙂

Przypominamy wszystkim uczestnikom o opłaceniu wyjazdu oraz dostarczeniu zgód opiekuna – wszystkie zgody oraz pieniądze dostarczamy maksymalnie do niedzieli 29 maja.

3) W niedzielę 12 czerwca przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, co wiąże się z odpustem parafialnym. W tym dniu, jak to miało miejsce w ubiegłych latach, ministranci będą mieć swój sztand, na którym można będzie nabyć m.in.: ciasta, pierniki odpustowe czy dewocjonalia związane z Trójcą Świętą. Dlatego też zwracamy się z prośbą, aby rodzice bądź dziadkowie, którzy mogą nas wspomóc poprzez upieczenie ciasta, zgłosili swoją chęć poprzez formularz. Prosimy, aby to uczynić najpóźniej do niedzieli 5 czerwca.

Formularz dot. wypieku ciasta na sztand – CZERWIEC 2022Prosimy, aby zadeklarowane osoby dostarczyły swoje wypieki w dniu 11 czerwca na organistówkę na godzinę 16:00. Nalegamy, aby ze względu na możliwą słoneczną pogodę, upieczone ciasta nie zawierały kremów! Rodziców chętnych do krojenia ciasta zapraszamy z nożami i rękawiczkami jednorazowymi.

Pod wpisem znajduje się podział funkcji na sumę odpustową.

4) W poniedziałek 13 czerwca o godzinie 20:00 odprawiona będzie Msza Święta ku czci Matki Boskiej Fatimskiej. Obowiązkowo służą na niej grupy: II, IV oraz VI. Po mszy procesja ze świecami.

5) Dużymi krokami zbliża się okres wakacji, a ponieważ wyjeżdżamy w różnych terminach, konieczne będzie ułożenie planów w taki sposób, aby na żadnej mszy nie zabrakło ministranta. 
Chcielibyśmy ustalić plan wakacji z wyprzedzeniem, dlatego zwracamy się z prośbą o wypełnienie przez Was formularza elektronicznego. Zachęcamy, aby uczynić to najpóźniej do poniedziałku 6 czerwca. Ustalony plan będzie obowiązywał od soboty 25 czerwca, aż do niedzieli 11 września. Prosimy o uwzględnienie wszystkich terminów wyjazdów Państwa syna/synów w podanym okresie.

Formularz dot. planu służby wakacyjnej – CZERWIEC 2022Informujemy już teraz, iż w okresie wakacji obowiązywał będzie system punktowy wprowadzony podczas ferii zimowych – tzn.:
– osoby obecne na służbie wyznaczonej (obowiązkowo): otrzymują +3p.
– osoby obecne na służbie niewyznaczonej (dodatkowo): otrzymują +2p.
– osoby nieobecne na służbie: otrzymują -2p.

Ponadto, tzw. BONUS +16p. zostanie utrzymany przez miesiące wakacyjne (tak jak w ciągu roku formacyjnego, lecz z lekkimi zmianami) – tzn. będzie przyznany ministrantowi, który jednocześnie:

nie opuści żadnej służby w miesiącu, bądź zdarzy się maksymalnie jedna nieobecność (dwie – w przypadku gdy przed mszą jest nabożeństwo)
TA ZASADA OBOWIĄZYWAŁA JUŻ WCZEŚNIEJ!

będzie obecny na min. 3 WYZNACZONYCH SŁUŻBACH (tzn. obowiązkowych -> ministrant, nie wypisany na służby zostaje automatycznie pozbawiony możliwości otrzymania dodatkowych punktów)
JEST TO NOWY WARUNEK, KTÓRY JEST NIEZBĘDNY DO OTRZYMANIA BONUSU!

Króluj nam Chryste!