DEKANALNY TURNIEJ MINISTRANTÓW W PIŁKCE NOŻNEJ 2022! ⚽️🏆 – RELACJA [1/2]

22 stycznia w hali obok budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim przy ulicy Śląskiej odbył się Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: MINISTRANT (2010-2014), LEKTOR MŁODSZY (2006-2009) oraz LEKTOR STARSZY (2001-2005).

W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną turniej różnił się od tych rozgrywanych w poprzednich latach. Nie zmieniło się jedno – tradycyjnie rozpoczął się od modlitwy na organistówce, na której przebywały wszystkie nie grające drużyny. Choć tegoroczne rozgrywki odbywały się bez udziału kibiców rywalizację można było śledzić poprzez relację LIVE na Facebooku Chełmskich Ministrantów.

Zmagania ministrantów rozpoczęli ministranci w kategorii MINISTRANT. W tej kategorii zgłosiły się 2 drużyny: Chełm Śląski TRÓJCA PRZENAJŚWIĘTSZA oraz Imielin MB SZKAPLERZNEJ. Zwycięsko do kolejnego etapu turnieju przeszli nasi ministranci z Chełmu Śląskiego.

Dalszych emocji dostarczali nam ministranci w kategorii LEKTOR MŁODSZY. W tej kategorii zgłosiły się aż 4 drużyny: Chełm Śląski TRÓJCA PRZENAJŚWIĘTSZA, Lędziny ŚW ANNA, Hołdunów CHRYSTUSA KRÓLA oraz Imielin MB SZKAPLERZNEJ. W tej kategorii nasi ministranci nie mieli szczęścia i zajęli III miejsce, wyprzedzając jedynie ministrantów z św. Anny. Zwycięzcami okazali się ministranci z Imielina.

Ostatnim etapem turnieju było rozegranie meczów w kategorii LEKTOR STARSZY. W tej kategorii zgłosiły się 2 drużyny: Chełm Śląski TRÓJCA PRZENAJŚWIĘTSZA oraz Imielin MB SZKAPLERZNEJ. W tej kategorii również Imielin okazał się tą lepszą drużyną.

Podczas trwania rozgrywek, drużyny spędzające czas na organistówce mogły śledzić mecze, dzięki wyświetlaniu transmisji oraz częstować się kołoczkami, kawą i herbatą.

Podsumowania turnieju dokonał ks. Proboszcz – Piotr Guzy wręczając pamiątkowe dyplomy, medale i puchary na ręce zwycięzców, a także wręczając nagrody INDYWIDUALNE. Tytuł BRAMKARZA TURNIEJU otrzymał Szymon Ficek z parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie, a tytuł KRÓLA STRZELCÓW Antoni Ficek, również z Imielina 🙂

Wszystkim drużynom dziękujemy za zainteresowanie turniejem, zwycięzcom gratulujemy i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta!

Króluj nam Chryste!