Dzisiejsza zbiórka, olimpiada liturgiczna i konkurs Ski Jumpa

Szczęść Boże!

Dzisiejsza zbiórka rozpoczęła się w nietypowej scenerii… Po przyjściu na salę można było poczuć się jak w szkole – stoliki ustawione w rzędach, przy nich krzesła, na stolikach długopisy… Wszystko zwiastowało, że coś się wydarzy. I rzeczywiści! Dziś odbył się parafialny etap VI Olimpiady Liturgicznej Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę, ale nie każdy mógł wygrać. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna zwyciężył Karol Karwath. W kategorii gimnazjum nie miał sobie równych Mateusz Ziajka. Natomiast spośród ministrantów ze szkoły podstawowej potrzebna będzie dogrywka, ponieważ identyczną liczbę punktów zdobył Szymon Staniucha oraz Bartek Klimek.

            Zwycięzcy za tydzień będą nas reprezentować na dekanalnym etapie tej olimpiady, który odbędzie podczas Wielkopostnego Dekanalnego Dnia Skupienia Ministrantów w Hołdunowie.

            Ale wróćmy do dzisiejszej zbiórki. Po olimpiadzie i spotkaniach w grupach wyróżniliśmy najlepiej służących ministrantów w miesiącu lutym. Oto oni!

Asy miesiąca lutego 2017 roku

  1. Hachuła Adrian 69 p.
  2. Szymik Mateusz 65 p.
  3. Szymik Bartek 62 p.
  4. Ziajka Dominik 60 p.
  5. Kulik Bartek 59 p.
  6. Gorzkiewicz Bartek 52 p.

            Natomiast na tablicy ogłoszeń w zakrystii znajdzie się informacja o cieniasach tego miesiąca, którzy zostają zawieszenie, albo którym grozi to w nadchodzącym miesiącu.

            To jednak nie był ostatni akcent dzisiejszego spotkania. Po modlitwie czekał nas jeszcze konkurs w Ski Jumpa. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się nasz animator Kamil Skrobisz, który podobnie jak Stoch i spółka, zdeklasował rywali. Widać poza zaangażowaniem w służbę przy ołtarzu znajduje jeszcze trochę czasu, aby pograć na komputerze 🙂