GENERALNE PRZYGOTOWANIA PRZED WSPOMNIENIEM ŚW. TARSYCJUSZA I BEATYFIKACJĄ KS. JANA MACHY

Szczęść Boże!
Drodzy Rodzice!
Drodzy Ministranci!

Już w sobotę 20 listopada nasza wspólnota przeżywać będzie wspomnienie naszego głównego patrona – świętego Tarsycjusza, w katowickiej katedrze odbywać się będzie beatyfikacja księdza Jana Franciszka Machy, a na początku grudnia nasza parafia będzie organizatorem turnieju dekanalnego ministrantów w piłce nożnej.
Z powodu gromadzących się wydarzeń, mamy do przekazania wiele istotnych informacji:

MASECZKI PODCZAS LITURGII

Przypominamy o noszeniu maseczek podczas służby w kościele. Ministrant, który nie będzie miał maseczki nie może służyć! Noszenie maseczek jest wyrazem odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za zdrowie innych ludzi. 

Pamiętajmy, aby maseczki nosić prawidłowo – zasłaniając nos i usta, ponieważ podczas wymiany gazowej powietrze przechodzi zarówno przez usta jak i nos. Zasłonięte tylko usta nie zmniejszają ryzyka zakażenia!

Ministrant ma służyć przykładem wobec innych wiernych, a zakładanie maseczki to wyraz solidarności!

PRÓBA PRZED SOBOTNIM ŚWIĘTOWANIEM

Asysta oraz ministranci, którzy zostaną oficjalnie włączeni do grona naszej wspólnoty będą mieć próbę w środę 17.11 po mszy świętej (około 18:40). 

PRÓBA JEST OBOWIĄZKOWA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY MAJĄ FUNKCJĘ!

Rozpiska asysty dostępna jest pod ogłoszeniami oraz w jednym z ostatnich wpisów.

20 LISTOPADA – WSPOMNIENIE ŚWIĘTEGO TARSYCJUSZA

Już w sobotę 20 listopada nasza wspólnota przeżywać będzie wspomnienie naszego głównego patrona – świętego Tarsycjusza. 

W tym dniu ulega zmianie plan służb:

  • msza poranna (6:30) – bez zmian; wyznaczeni: Cepak A., Kołodziej P., Włoch P., Zątek J.
  • msza o 14:00 (ślub) – służy grupa IV, która była wg. planu wyznaczona na mszę wieczorną; wyznaczeni: Goik M., Madeja Paw., Madeja Pio., Sobczyk W.
  • Uroczysta Msza Święta o 15:00 – służą wszyscy ministranci obecni w Chełmie. Wszyscy ministranci gromadzą się już w zakrystii o godzinie 14:30.
  • msza wieczorna (18:00) – ze względu na trwającą agapę nie wyznaczamy ministrantów, natomiast zachęcamy ministrantów, którzy nie będą uczestniczyli w agapie

W tym dniu nie będzie zbiórki o godzinie 10, jednakże na godzinę 9:00 zapraszamy wyznaczonych ministrantów (Madeja Pio., Madeja Paw., Słomka A., Waligóra J., Durok K., Cepak O.) na organistówkę, w celu pomocy w przygotowaniu sali.

Wszystkich chętnych rodziców, którzy zgłosili się do upieczenia ciasta prosimy, aby dostarczyli swoje wypieki w opisanych blachach w sobotę na godzinę 10 do małej salki na organistówce. Nie zabieramy ze sobą noży – ciasta mogą być już pokrojone, natomiast jeżeli nie będą, to pokroją je animatorzy we własnym zakresie.

Podczas mszy o godzinie 15 ministranci będą mieli zarezerwowane ławki w nawie głównej, a w trakcie pójdą na ofiarę wokół ołtarza. Zachęcamy również rodziców i innych wiernych obecnych na mszy świętej do pójścia na ofiarę razem z ministrantami.

Po mszy odbędzie się agapa w sali na organistówce. Będzie ona obfitować w różne niespodzianki, stąd prosimy, aby zarezerwować sobie czas, aż do wieczora.

BEATYFIKACJA SŁUGI BOŻEGO KSIĘDZA JANA MACHY

Również w sobotę 20 listopada nasza archidiecezja będzie obchodziła wyjątkowe wydarzenie, ponieważ odbędzie się długo wyczekiwana beatyfikacja sługi Bożego ks. Jana Machy o godz. 10:00. Gorąco zachęcamy do śledzenia wydarzenia za pomocą internetu, telewizji TVP1 oraz TVP3 Katowice, bądź za pomocą transmisji radiowej.

TRENINGI PIŁKARSKIE PRZED DEKANALNYM TURNIEJEM MINISTRANCKIM W PIŁCE NOŻNEJ

Turniej dekanalny zbliża się wielkimi krokami, dlatego poniżej podajemy terminy zbliżających się treningów oraz kategorie wiekowe (wg. informacji dostępnych na stronie dmak.info):

Najbliższy trening odbędzie się 19 października (piątek), w godzinach 19.30-21.30 na hali bieruńskiego gimnazjum (ul. Warszawska 294). Planujemy również zorganizować treningi w dniach: 27.11, 4.12, 10.12.

Kategorie wiekowe w turnieju piłkarskim: 
– ministrant: 2010 – 2014
– lektor młodszy: 2006 – 2009
– lektor starszy: 2001 – 2005

Króluj nam Chryste!