INFORMACJE BIEŻĄCE

            Na dzisiejszej zbiórce (25 II) poza sprawami porządkowymi, spotkaniami w grupach i zdjęciem miar na stroje ministranckie rozegrano turniej w PingPonga oraz piłkarzyki. Zwycięzcą pierwszego został Mateusz Klimza, a drugiego drużyna w składzie: Tomasz Wasik i Jakub Śliwka. Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody zostaną rozdane na następnej zbiórce.

            Na stronie http://rekolekcje.dmak.info rozpoczęły się zapisy na tegoroczne wakacyjne rekolekcje dla ministrantów.  Są one dopełnieniem rocznej formacji w parafii. Proszę, aby rodzice zapisywali was przez formularz zgłoszeniowy. Następnie należy przynieść potwierdzenie zapisu przesłane na maila oraz 280 zł (koszt rekolekcji to 380 zł, ale każdy ministrant otrzymuje 100 zł dofinansowania). Najlepiej dogadać się z kolegami i jechać razem.

            W środę przypada Popielec, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Rozpoczynają się także nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żalów. Każdy ministrant musi być 3 razy na każdym z tych nabożeństw.

            W przyszłą sobotę (4 marca) na zbiórce zostanie przeprowadzony parafialny etap IV Olimpiady Liturgicznej w trzech kategoriach wiekowych: podstawówka, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. Przynosimy ze sobą długopisy oraz wiedzę ogólną o liturgii. Pomocą może być OWMR (Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego) oraz informacje o liturgii ze strony http://dmak.info/kategoria/liturgia

            W przyszłą sobotę wręczymy nagrody dla najlepszych ministrantów lutego oraz rozliczymy tych, którzy w poprzednich miesiącach byli na minusie. Od marca wprowadzamy zasadę, że ministrant, który triumfował w punktacji danego miesiąca, w następnym miesiącu nie może otrzymać nagrody. Wtedy rozegramy też turniej w Ski Jumpa.

            W sobotę 11 marca w Hołdunowie odbędzie się Dekanalny Wielkopostny Dzień Skupienia Ministrantów. Obecność na nim jest obowiązkowa. Swój udział w tym wydarzeniu należy potwierdzić, wpisując się na listę w zakrystii. W trakcie tego spotkania zostanie przeprowadzony dekanalny etap olimpiady liturgicznej, w którym będą nas reprezentować zwycięzcy z parafii. Pozostali ministranci (wszyscy) napiszą konkurs z Ewangelii wg św. Marka. Już zachęcamy do lektury.

Plan dnia skupienia

8.15              Wyjazd spod Organistówki

9.00             Zawiązanie wspólnoty

9.15              Konkurs liturgiczny i biblijny na salkach

10.00           Spotkanie z klerykami oraz modlitwa z możliwością spowiedzi w kościele

11.00            Poczęstunek na salkach z ogłoszeniem zwycięzców konkursów

12.00            Anioł Pański i zakończenie dnia skupienia

12.30            Powrót do Chełmu Śląskiego