INFORMACJE NA MIESIĄC MAJ

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!
Szanowni Rodzice!

Na dobre rozpoczęliśmy miesiąc maj, a z nim czeka nas wiele wydarzeń:

1) Przez cały miesiąc maj zachęcamy ministrantów do uczestnictwa w nabożeństwach majowych – w tygodniu o godzinie 17.30, a w niedziele o 16.30.

2) Jutro (7 maja) w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Wczesnej Komunii Świętej. Msza rozpocznie się – 15 minut wcześniej niż zwykle – o godzinie 10.45. Prosimy grupę V, która ma wtedy służbę o obecność.

3) W najbliższy piątek 12 maja o godzinie 16:00 biskup Marek Szkudło udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania – obecność obowiązkowa dla wszystkich ministrantów. Wśród kandydatów jest wielu naszych kolegów ministrantów, dlatego chcemy im towarzyszyć podczas tego ważnego wydarzenia w ich życiu chrześcijańskim. Podział funkcji znajduje się w zakrystii, jednak nie jest zobowiązujący i wiele funkcji zostanie przydzielonych przed samą Eucharystią.

4) W maju rozpoczynamy Msze Św. Fatimskie, które odprawiane są każdego 13 dnia miesiąca, aż do października. W tym miesiącu służba tego dnia o godzinie 20:00 obowiązkowa dla grupy I, III oraz V.

5) 14 maja w dzień Pierwszej Komunii Świętej Msza Święta również rozpocznie się o godzinie 10:45. Tym razem sytuacja dotyczy grupy IV.

6) W poniedziałek 15 maja pragniemy zaprosić wszystkich rodziców na spotkanie z ks. Michałem i animatorami. Na spotkaniu poruszonych zostanie wiele istotnych dla naszej wspólnoty kwestii – stąd nasza prośba o Waszą obecność. Na spotkaniu zostaną podane również szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu wakacyjnego.

7) Wielkimi krokami zbliża się Odpust Parafialny. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w tym roku przeżywać będziemy 4 czerwca. Tradycyjnie już ministranci przygotowują swój sztand. Już teraz prosimy Was o pomoc w pieczeniu ciast. Zapisy oraz ilość blach przyjmuje animator Dominik Ziajka.

an. Dominik Ziajka
Króluj nam Chryste!