Kolejne ważne informacje ‼️

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!

Najbliższy okres obfituje w wydarzenia i uroczystości ważne dla naszej wspólnoty, dlatego przypominamy o najważniejszych, jak również przekazujemy informacje dotyczące tych nowych:

1) W dniu jutrzejszym swoje urodziny obchodził będzie ksiądz Wikary. Msza w jego intencji odbędzie się o godzinie 17:00, dlatego w tym dniu każdy ministrant jest wypisany na dwie służby: swoją oraz mszę urodzinową. O godzinie 16:15 Gorzkie Żale, na które przychodzą wszyscy chętni ministranci. Osoby, które nie będą na Gorzkich Żalach, a przychodzą na mszę wchodzą przez zakrystię oraz są przygotowane do niej maksymalnie o 16:50.

2) W okresie Wielkiego Postu obowiązkowo ministrant powinien uzbierać 4 nabożeństw wielkopostnych, dlatego każdy ministrant, który nie uzbierał jeszcze wyznaczonej ilości ma taką możliwość (pozostały dwa nabożeństwa Gorzkich Żali i trzy Drogi Krzyżowe – w tym Droga Krzyżowa po najbliższej mszy szkolnej).
Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych!

3) W piątek 8 kwietnia o godzinie 19 wspólnota oazowa wraz z chórem parafialnym organizuje Drogę Krzyżową. W tym dniu nie będzie nabożeństwa o godzinie 17:15. Z racji, iż nabożeństwo będzie miało dłuższą formę, uczestnictwo w nim będzie punktowane podwójnie (zarówno pod względem punktów: 6 pkt., jak również pod względem ilości wymaganej do uzbierania – zastępuje uczestnictwo w dwóch Drogach Krzyżowych).

4) W sobotę 9 kwietnia o godzinie 10 odbędzie się ostatnia zbiórka całą wspólnotą przed Świętym Triduum Paschalnym, dlatego prosimy wszystkich ministrantów o obecność.

5) Również od soboty wieczora – wigilii Niedzieli Palmowej rozpoczynamy czytanie Pasji, potrwa ono aż do niedzieli wieczora.
W przypadku braku wyznaczonej osoby określonej jako T., jej rolę przejmuje osoba I.
Poniżej prezentujemy rozpiskę oraz tekst Pasji.


Pasja dłuższa w roku C

6) W sobotę o godzinie 19:00 (po wieczornej Mszy Świętej) odbędzie się próba z ministrantami, którzy będą czytali oraz śpiewali podczas Triduum Paschalnego. Próba odbędzie się na chórze.

Prosimy o obecność następujących ministrantów:
– Adamik M.
– Balon M.
– Durok K.
– Skrobisz P.
– Pitera K.
– Ziajka B.

Króluj nam Chryste!