LISTOPADOWE UROCZYSTOŚCI, PRZYGOTOWANIA DO TURNIEJU…

Szczęść Boże!
Drodzy Rodzice!
Drodzy Ministranci!

Na horyzoncie miesiąc listopad, co oznacza, że zbliża się intensywny czas dla naszej wspólnoty, dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, które chcielibyśmy Wam przekazać.

1. W zakładce służba znajduje się plan służb niedzielnych na miesiąc listopad. Prosimy aby zapoznać się z nim. W planie należy zwrócić szczególną uwagę na dni 1 i 2 listopada, bowiem wielu z nas będzie wyjeżdżać poza Chełm na groby swoich najbliższych. Aby ułatwić nam ustalanie planu, służby zostały podzielone wg. grup niedzielnych na poszczególne godziny. Nie jest to idealny sposób na wyznaczenie służb, jednak umożliwia on wyznaczenie ministrantów z wyprzedzeniem. Jeżeli jednak z przyczyn niezależnych (np. wyjazd na groby 1 listopada czy brak możliwości zwolnienia z powodu zajęć szkolnych na mszę w dniu 2 listopada) ministrant nie będzie mógł służyć, jest zobowiązany do znalezienia sobie zamiany, a gdy jest to niemożliwe o bezpośredni kontakt z księdzem Wikarym. Gorąco zachęcamy do korzystania z zamian i przystawiania na nie – gdyż kiedyś ministrant też będzie jej oczekiwał od innego ministranta. Poniżej znajduje się również podział funkcji na Uroczystą Procesję w Uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 15.

2. Ruszają treningi piłkarskie przed turniejem dekanalnym, który planujemy rozegrać pod koniec tego roku. Pierwszy trening odbędzie się w sobotę 30 października od godziny 18 do 20 na hali sportowej przy budynku PZS Bieruń. Treningi będą odbywać się co tydzień przez cały listopad. Dojazd na trening ze względu na daleką odległość odbywać się będzie we własnym zakresie. Gorąco zachęcamy do treningów – jest to bowiem okazja do bliższego poznania we wspólnocie oraz możliwość poznania Chrystusa obecnego w drugim człowieku.

3. Pragniemy oficjalnie ogłosić, że Wspomnienie Świętego Tarsycjusza odbędzie się w naszej parafii 20 listopada. O godzinie 15:00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia w intencji ministrantów oraz ich rodzin. Po niej wspólne biesiadowanie przy stole na salce na organistówce. Prosimy ministrantów, rodzeństwo oraz ich najbliższych, aby zarezerwowali sobie czas w tym dniu. W tym dniu nie będzie tradycyjnej zbiórki o godzinie 10.

Króluj nam Chryste!