MINISTRANCI W KATEDRZE! ⛪️ – RELACJA

W ostatni dzień wakacji (31 sierpnia) wspólnotą ministrantów udaliśmy się na coroczną powakacyjną pielgrzymkę ministrantów do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Po godzinie 9 wyruszyliśmy spod Chełmskiego Kościoła. Po przyjeździe do Katowic udaliśmy się do Księgarni św. Jacka, gdzie każdy z ministrantów mógł dokonać zakupów i za każde wydane 5 zł otrzymać kupon na popołudniowe losowanie nagród.

Wprost z księgarni ruszyliśmy do Katedry, gdzie przebraliśmy się w stoje liturgiczne, wysłuchaliśmy konferencji ks. Piotra Lewandowskiego, uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 12:00 rozpoczęła się Uroczysta Msza Święta sprawowana przez abp. Wiktora Skworca. Podczas Eucharystii swoje słowo do ministrantów skierował bp. Grzegorz Olszowski. Przed błogosławieństwem metropolita katowicki pogratulował wszystkim wspólnotom za liczne przybycie, za ich świadectwo i służbę pomimo ulewnego deszczu.

Po zakończeniu Eucharystii i wykonaniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia przeszliśmy do sąsiadującego z Katedrą Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, gdzie odbywała się część biesiadna pielgrzymki. Na miejscu czekał na nas poczęstunek w postaci drożdżówek, popcornu i waty cukrowej. Kolejnym punktem był pokaz iluzjonisty Konrada Mościńskiego, a po nim nastąpiło losowanie nagród, w którym głównymi nagrodami był smartwatch i smartfon. Niestety tym razem główne nagrody nie trafiły do Chełmu, ale kilka naszych ministrantów wylosowało słodkie upominki.

Następnie szybkim, deszczowym krokiem udaliśmy się do autokaru, który przewiózł nas do Parku Wodnego w Tychach, gdzie rozpoczęliśmy wodne szaleństwo na basenach, zjeżdżalniach i innych atrakcjach parku.

Po trzech godzinach zabawy pojechaliśmy do restauracji KFC, gdzie zjedliśmy kolację.

Około godziny 22 zmęczeni, ale szczęśliwi dojechaliśmy do Chełmu Śląskiego.