Ministrancki Turniej Piłki Nożnej Dekanatu LĘDZINY 2018

Ministrancki Turniej Piłki Nożnej Dekanatu LĘDZINY 2018

                W sobotę 24 XI na hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim został rozegrany Ministrancki Turniej Piłki Nożnej Dekanatu LĘDZINY 2018. Chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych (1998-2002, 2003-2006, 2007-2011). Nasza parafia wystawiła reprezentacje w każdej z nich.

                Pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy w kategorii wiekowej 1998-2002, która oficjalnie nosi nazwę LEKTOR STARSZY. Tutaj mieliśmy tylko jednego rywala – naszych sąsiadów z Imielina. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg. Wszystko rozpoczęło się pomyślnie dla nas, bo po pierwszej połowie prowadziliśmy już 2:0 po bramkach Patryka Moskala oraz Mateusza Saternusa. Przez to wkradło się do naszej drużyny trochę niefrasobliwości. Po bardzo emocjonującej drugiej połowie mecz zakończył się remisem 3:3, a strzelcem trzeciej bramki dla naszych był Kornel Pyras. Aby wyłonić zwycięzcę potrzeba było rzutów karnych. Tutaj niestety lepsi okazali się rywali – próbę nerwów wygrał Imielin i stosunkiem bramek 3:2 to ministranci z tej parafii zostali mistrzami dekanatu. Dziękujemy naszym za walkę i gratulujemy przeciwnikom.

                Kolejna kategoria rozgrywkowa to LEKTOR MŁOSZY. Tutaj do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: Chełm Śląski, Imielin, Lędziny ANNA i Lędziny KLEMENS. Po zaciętej walce mistrzostwo zdobyli nasi ministranci najpierw remisując z Imielinem 1:1 (bramka Bartka Jagli), a później już pokonując 3:0 ministrantów z Lędzin św. Anny (dwie bramki Szymona Pastwy i jedna Dawida Stani) oraz ministrantów z Lędzin św. Klemensa 2:1 (bramki Szymona Pastwy i Romka Szafranka). Pozostałe miejsca na podium zajął Imielin oraz Lędziny ANNA

                Ostatni do rywalizacji przystąpili nasi najmłodsi koledzy w kategorii MINISTRANT. Rywalizowali oni z Imielinem, który pokonali 2:0 (bramki Mateusza Smoleja i Kuby Adamika), po czym zremisowali z kolegami z Lędzin św. Anny 1:1 (bramka Borysa Kaprala). Zwycięstwo i remis – ogromne emocje. Niestety nie wystarczyło to, aby wygrać turniej. Lepszy bilans bramkowy mieli ministranci z Lędzin i to oni zostali mistrzami. Na twarzach naszych chłopców widać było smutek. Ale głowy do góry. Byliście na prawdę dobrzy. Nie przegraliście meczu. Zabrakło niewiele. Wszystko jeszcze przed wami.

Tym samym na turnieju diecezjalnym nasz dekanat w poszczególnych kategoriach reprezentować będą:

Lektor STARSZY – Imielin

Lektor MŁODSZY – Chełm Śląski

MINISTRANT – Lędziny ANNA

                Wszystkim życzymy powodzenia.

                W tym miejscu pragniemy bardzo gorąco podziękować naszym trenerom, którzy podjęli się trudu prowadzenia drużyn, a którzy prywatnie są ojcami naszych ministrantów. Wyrazy uznania składamy pod adresem Pana Włocha oraz Pana Moskala. Zapraszamy do galerii zdjęć.