Nowy plan służb, urodziny księdza Proboszcza, Msza w intencji Ministrantów

Szczęść Boże!

Najbliższy czas obfituje w wiele ważnych dla naszej wspólnoty spraw i wydarzeń.

1) Od dzisiaj rozpoczynamy służbę wg. planu tygodniowego i niedzielnego. 1 lutego 2021 w SP2 zmieni się plan lekcji, dlatego wszyscy ministranci, są zobowiązani do wysłania formularza z nowymi propozycjami służby. Plan należy przesłać maksymalnie do piątku wieczora 05.02.

Link do formularza

2) Przypominamy, że każdy ministrant ma obowiązkową jedną mszę w niedzielę, dwie w tygodniu oraz zbiórkę sobotnią o godzinie 10 ONLINE na discordzie. Oprócz spotkania formacyjnego co tydzień jest możliwość zdobycia dodatkowych punktów za aktywność.

3) Gorąco zachęcamy i zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami (szczególnie rodzeństwo ministrantów) do zostania ministrantem. Każdy ministrant, który przyprowadzi jednego kolegę bądź brata – a jego służba będzie trwała przez min. 3 miesiące otrzyma dużo dodatkowych punktów. Chętni mogą zgłaszać się do księdza wikarego bądź na zbiórkach online.

4) Przypominamy o trwających zapisach na Rekolekcje Wakacyjne. Są one podstawą formą formacji, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich ministrantów do wyjazdu. Na dzień dzisiejszy nasz wyjazd jest niemożliwy ze względu na zablokowane wyjazdy przez Kuratorium. Mamy nadzieję, że w okresie wakacyjnym wyjazdy będą mogły być organizowane, dlatego już teraz potrzebujemy wiedzieć ilu Nas pojedzie, abyśmy w momencie odblokowania sprawnie mogli załatwić formalności związane z wyjazdem.
Na wyjazd ministrant może zabrać ze sobą rodzeństwo, kuzynostwo.

Plan wyjazdu, ośrodek oraz formularz zapisowy

5) W niedzielę 31 stycznia swoje urodziny będzie obchodzić ks. proboszcz Piotr Guzy. W tym dniu o godzinie 12:15 odprawiona zostanie msza w jego intencji. Obowiązkowo na tej mszy służą grupy I, II i III. W tym dniu grupy I, II i III służą na dwóch mszach, dlatego grupy IV, V i VI jednorazowo przejmują ich służby w soboty wieczór. Szczegóły nt. planu w zakładce służba. Więcej informacji na temat urodzin otrzymali rodzice ministrantów w sms’ach. Prosimy wszystkich do zapoznania się z ich treścią.

6) W sobotę 6 lutego o godzinie 16:00 odbędzie się Uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich ministrantów i ich rodziców. Gorąco zachęcamy wszystkich do uczestnictwa we mszy świętej w kościele bądź za pomocą kamery internetowej. Po mszy zostanie zrobione wspólne pamiątkowe zdjęcie. Podczas mszy będzie okazja na wręczenie kragla ministrantom po rocznym okresie próby oraz strojów liturgicznych kandydatom, którzy uzbierali podpisy.
Planujemy na wiosnę zorganizować wspólną agapę, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Króluj nam Chryste!