Nowy rok formacyjny oficjalnie rozpoczęty! 🙃

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!
Drodzy Rodzice!

Rozpoczęliśmy już nowy rok szkolny, co wiąże się z początkiem nowego roku formacyjnego. W związku z tym chcielibyśmy przekazać najważniejsze informacje.

1) Prosimy, aby do środy wieczora (7 września) wypełnić formularz dotyczący służby tygodniowej w najbliższym czasie. Jest to o tyle ważne, że w sobotę 10 września chcielibyśmy przekazać już plan do Waszej wiadomości, stąd nasza prośba, aby termin wypełnienia formularza potraktować poważnie. Każdy z ministrantów powinien zostawić minimum 4 pola wolne – dwa na rano i dwa na wieczór (zaznaczone dni, to takie w których ministrant NIE może wypełniać swojego obowiązku). Większa ilość wolnych pól umożliwia ułożenie planu w taki sposób, aby wyrównać liczbę ministrantów na poszczególnych mszach.

Formularz PLAN SŁUŻB – WRZESIEŃ 2022



2) Zwyczajowo ministranci, którzy rozpoczynają naukę w szkole średniej otrzymują czarne sutanki. Nie inaczej będzie również tym razem – otrzymają oni je w miesiącu wrześniu. Od tego roku ministranci ze szkoły ponadpodstawowej są nadal w punktacji elektronicznej – zbierają punkty i mają dzięki temu możliwość uczestnictwa w wyjazdach ASÓW.

Do ich zadań należy:
– służba na jednej mszy tygodniowej (wybranej przez księdza opiekuna i animatorów na podstawie wysłanego formularza dostępności)
– służba na mszy niedzielnej (indywidualnie bądź w przypadku angażu jako grupowy – na wyznaczonej mszy, którą ministrant się opiekuje)
– uczestnictwo w zbiórkach sobotnich

3) Przypominamy o bonusie +16p. Otrzymuje go KAŻDY MINISTRANT, który w miesiącu opuści co najwyżej jedną mszę.

Od tego miesiąca zostaje wprowadzony nowy bonus do punktacji elektronicznej. Ma on za zadanie wyrównać różnicę punktową między aktywnymi ministrantami młodszymi, a ministrantami starszymi, którzy również wypełniają należycie swoją służbę tygodniowo. Bonus wynosi +10p. i otrzymuje go KAŻDY MINISTRANT STARSZY, który będzie obecny na co najmniej trzech z czterech służb tygodniowych w miesiącu.

Uwaga! Ministrant starszy, który nie będzie regularnie służył zostanie wykreślony z kolęd.

4) Od najbliższej soboty rozpoczynają się tradycyjne zbiórki o godzinie 10:00 na organistówce. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w służbie przy ołtarzu Pana, aby dołączyli do naszej wspólnoty ministranckiej. Przyjście na zbiórkę to idealna okazja do poznania nowych kolegów.

5) W sobotę 10 września o godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ks. Marka Urbanka, która zarazem będzie jego uroczystym pożegnaniem. Prosimy, aby na tej mszy byli obecni wszyscy ministranci. Zachęcamy również do uczestnictwa w tym wydarzeniu rodziców. Poniżej został zamieszczony podział funkcji.


6) W niedzielę 11 września po wieczornej mszy świętej o godzinie 18:00 w sali na organistówce odbędzie się powakacyjne spotkanie rodziców z ks. Michałem. Prosimy o obecność wszystkich rodziców, ponieważ na spotkaniu zostanie poruszone wiele ważnych spraw (w tym prawnych). 

Króluj nam Chryste!