Pielgrzymka Ministrantów RELACJA

Szczęść Boże!

Środa 30. sierpnia to dzień Powakacyjnej Pielgrzymki Ministrantów do Katedry w Katowicach. Jej kulminacyjnym punktem była uroczysta liturgia Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Wiktora Skworca. Jej dostojeństwa dodawała piękna oprawa – liczna asysta, kilkudziesięciu kapłanów w koncelebrze, dymiąca kadzielnica, diakon z Ewangeliarzem. Niejednego z nas ciarki przeszły po plecach. Ale zanim uczestniczyliśmy w Eucharystii, to najpierw trzeba było wyjechać z Chełmu. Udało się to nam nawet w miarę punktualnie 🙂

Po przyjeździe do Katowic, od razu przebraliśmy się w stroje ministranckie, co czyniło nas rozpoznawalnymi. Otrzymaliśmy Informator ministrancki, egzemplarz Małego Gościa i mogliśmy zrobić drobne zakupy w Księgarni Św. Jacka. Było to o tyle ważne, że dzięki temu otrzymaliśmy kupony, które brały udział w losowaniu cennych nagród, ale o tym za chwilę.

Najpierw było przedstawienie grup w katedrze, okazja do spowiedzi, konferencja i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, którą prowadził dobrze nam znany ks. Paweł Gajda. Po Eucharystii mogliśmy się posilić przepysznymi drożdżówkami, a to w oczekiwaniu na pokaz akrobacji rowerowych. Słowo „akrobacje” nie jest na wyrost – przecieraliśmy oczy ze zdumienia nad tym, co wyprawiał na dwóch kółkach Pan Piotr Bielak. Oprócz tego mogliśmy zjeść Popcorn, Watę Cukrową, poskakać na dmuchanym zamku, zrobić sobie zabawne selfie, przetestować symulator drogowy, a także (co wzbudzało największe zainteresowanie) symulator dachowania.

No i w końcu losowanie nagród. Szczęście uśmiechnęło sie tylko do Dominika, który wygrał piłkę Adidasa. Rower i tablet tym razem nie pojechały z nami do Chełmu. My za to pojechaliśmy w inne miejsce Katowic, a mianowicie do parku linowego. Niejednemu z nas wydawało się, że przejście tej, czy innej trasy to bułka z masłem – rzeczywistość nieraz okazywała się bardziej skomplikowana. Ale przecież kto, jak kto, ale ministranci potrafią pokonać strach, czego dowodem są poniższe zdjęcia. Po wszystkim szczęśliwie dotarliśmy do Chełmu Śląskiego.

Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie!

Poniżej miniaturki, a zdjęcia w dużym formacie dostępne pod linkami:

Pielgrzymka Ministrancka GALERIA 1

Pielgrzymka Ministrancka GALERIA2

Pielgrzymka Ministrancka GALERIA3