PIERWSZY DZWONEK TUŻ TUŻ… 🎓🛎

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!

To już ostatnie godziny wakacji, za chwilę zabrzmi głos dzwonka szkolnego, a my pełni energii po udanym wypoczynku wrócimy do szkoły 🙂

1) Jednak zanim nastanie nowy rok szkolny i formacyjny to wcześniej wspólnie udamy się na powakacyjną pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza do Archikatedry Chrystusa Króla (tj. 31.08.2022).


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na wyjazd zabieramy:
– strój liturgiczny w kolorze czerwonym (wszyscy ministranci obowiązkowo zabierają stroje!istnieje możliwość zabrania stroju liturgicznego we wtorek 30 sierpnia o godzinie 19:00 w zakrystii)
– legitymacje szkolne i zgody opiekuna (bez tego wyjazd ministranta nie jest możliwy!)
– kieszonkowe na zakup dewocjonaliów w księgarni św. Jacka
– picie/jedzenie na cały dzień aktywności (na miejscu prawdopodobnie będą do kupienia przekąski, zatem również i tutaj przyda się kieszonkowe)
– kieszonkowe na dodatkowe atrakcje w miejscu niespodzianki 🙂
– kieszonkowe na zakup kolacji w restauracji McDonald’s

2) W czwartek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. W tym dniu o godzinie 17:00 odprawiona zostanie Msza Św. w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych naszej Parafii oraz w intencji ks. Wikarego Michała Lepicha rozpoczynającego posługę duszpasterską. Obecność obowiązkowa dla wszystkich ministrantów szkół podstawowych.

3) W piątek 2 września o godzinie 19:00 odbędzie się Msza Święta Młodzieżowa. Jest ona obowiązkowa dla klas VII oraz VIII (tegorocznych bierzmowańców).


4) W sobotę 3 września zapraszamy na pierwszą powakacyjną zbiórkę, która odbędzie się o godzinie 10:00 w salce na organistówce.

5) W sobotę 10 września na Mszy Świętej Wieczornej o godzinie 18.00 chcemy podziękować księdzu Wikaremu Markowi Urbankowi za jego posługę w naszej Parafii. W sposób szczególny jako ministranci chcemy podziękować za opiekę nad naszą wspólnotą. Obecność na tej liturgii jest obowiązkowa dla wszystkich ministrantów!

6) W najbliższym czasie na naszej stronie internetowej pojawi się formularz, na podstawie którego, utworzony zostanie nowy plan służb tygodniowych. Jednocześnie przypominamy, że plany wakacyjne obowiązują do niedzieli 11 września.

Króluj nam Chryste!