Porcja wielkopostnych aktualności: Plan służby na Marzec, „1 z 10 ministrantów”, pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwa wielkopostne

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!

W środę 17 lutego rozpoczęliśmy Wielki Post – czas przygotowania nas do przeżycia najważniejszych trzech dni w roku liturgicznym – Świętego Triduum Paschalnego. Z racji rozpoczętego przygotowania do przeżywania tego czasu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych dla naszej wspólnoty spraw:

1) Jak co roku każdy ministrant powinien uzbierać wymaganą liczbę obecności na nabożeństwach Wielkopostnych. W tym roku każdy ministrant powinien być na przynajmniej trzech nabożeństwach, przy założeniu że mogą być one ułożone w dowolnej konfiguracji (np. 1 nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz 2 nabożeństwa Gorzkich Żali). 

2) Przypominamy o kończącym się już miesiącu lutym, a więc o kończącej się już możliwości wysłania usprawiedliwienia za ten miesiąc. Usprawiedliwienia należy przesyłać na tablet ministrancki: tel. 693 687 553 do końca miesiąca (tj. do niedzieli 28.02).

3) W pierwszy piątek miesiąca marca (tj. 5.03) o godzinie 19:00 odbędzie się msza młodzieżowa. Jest ona obowiązkowa dla wszystkich ministrantów z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej. Po mszy wspólnota oazowa zaprasza na wspólną modlitwę w kościele.

4) Już 13 marca w ramach zbiórki zostanie zorganizowany teleturniej “1 z 10 ministrantów”. Do udziału w grze zaproszony jest każdy ministrant, który w dniu gry będzie maksymalnie w 8 klasie szkoły podstawowej. Teleturniej ten jest obowiązkowy dla każdego ministranta, ze względu iż odbywa się to podczas zbiórki. Brak udziału w grze jest równoznaczne z brakiem obecności na zbiórce.
Do udziału w grze wymagana będzie kamerka internetowa (można dołączyć do meeta z telefonu komórkowego) – w celu sprawiedliwego przebiegu teleturnieju. Aby wejść na Meeta trzeba najpierw dołączyć do Classrooma.

LINK DO CLASSROOMA
Kod zajęć: f47z76b

Po wejściu w link należy kliknąć na „+” znajdującego się w prawym górnym rogu ekranu, wpisać kod zajęć, a następnie klikając przycisk „dołącz”.

Wszystkie ważne informacje związane z tym teleturniejem znajdują się w zakładce ZBIÓRKI ONLINE → TELETURNIEJ “1 z 10 ministrantów” – INFO.

5) Informujemy, że w zakładce SŁUŻBA pojawił się zaktualizowany plan służby tygodniowej oraz plan służby niedzielnej na miesiąc marzec. Wszelkie uwagi związane ze służbą należy zgłaszać księdzu Opiekunowi.

Króluj nam Chryste!