POWAKACYJNA PIELGRZYMKA MINISTRANTÓW DO KATEDRY 2019! – RELACJA

Szczęść Boże!

Powakacyjna Pielgrzymka Ministrantów do Katedry w Katowicach jak co roku miała miejsce 30 sierpnia. W każdą pielgrzymkę wpisane jest spotkanie z naszym arcypasterzem abp. Wiktorem Skworcem, które miało miejsce na uroczystej liturgii Mszy Świętej. W tej Mszy Świętej uczestniczyli licznie ministranci, jak również kapłani (opiekunowie ministrantów) z Parafii całej archidiecezji. Niejednemu z nas udzieliła się podniosłość tej chwili.

Ale zanim uczestniczyliśmy w Eucharystii, to najpierw trzeba było wyjechać z Chełmu. Udało się to nawet w miarę punktualnie. Po przyjeździe do Katowic otrzymaliśmy informator ministrancki, egzemplarz Małego Gościa i mogliśmy zrobić drobne zakupy w Księgarni Św. Jacka. Było to o tyle ważne, że dzięki temu otrzymaliśmy kupony, które brały udział w losowaniu cennych nagród.

Najpierw w Katedrze ks. Cezary Wala przedstawił program pielgrzymki oraz ks. Piotr Kędzior zrelacjonował przebieg Ogólnopolskiego turnieju Piłkarskiego Ministrantów. Mieliśmy też okazje wyspowiadać się. Również klerycy z naszego Seminarium przedstawili nam swoją drogę do kapłaństwa.

Po Eucharystii mogliśmy się posilić przepysznymi drożdżówkami, a to w oczekiwaniu na pokaz iluzji w wykonaniu Tomasza Kabisa -finalisty programu „Mam Talent!”. Oprócz tego mogliśmy zjeść popcorn, watę cukrową, poskakać na dmuchanej wyspie, przebiec przez dmuchany tor przeszkód czy spróbować ujeżdżać byka.

No i w końcu losowanie nagród. Szczęście uśmiechnęło się tylko do Dawida Koniecznego, który wygrał kupon do Decathlon’u. Rower i tablet tym razem nie pojechały z nami do Chełmu.

Planowaliśmy udać się do Chełmu na lody, gdzie zastała nas straszna nawałnica. Przez to nasz plan legł w gruzach, ale szczęście z opresji wybawili nas rodzice zabierając nas do domu autami.

Króluj nam Chryste!