PRZEDWAKACYJNA ZBIÓRKA 🙏⚽️🍩 – RELACJA [1/2]

W sobotę 18 czerwca po raz ostatni w tym roku formacyjnym spotkaliśmy się na zbiórce ministranckiej.

Pierwszym punktem naszego spotkania była modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w kościele, która została przygotowana przez naszych animatorów. Hasłem przewodnim naszej modlitwy był fragment listu św. Pawła do Filipian: “Trzymajcie się mocno Słowa Życia, abym mógł być dumny w dniu Chrystusa, że nie na próżno biegłem i nie na próżno się trudziłem” (Flp 2, 16).  

Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na rozrywkę, która miała miejsce na placu Farskim. Tam też ministranci podzieleni na 3 rywalizujące ze sobą drużyny brali udział w 5 konkurencjach sportowych, takich jak: sztafeta, bieg w workach czy rzut piłeczką do kosza. 

Po zakończeniu konkurencji sportowych udaliśmy się na wielce wyczekiwaną przez wszystkich agapę. Na niej to mieliśmy okazję posilić się kreplami z naszej lokalnej cukiernii oraz ugasić swoje pragnienie napojami. W trakcie agapy ks. Wikary podziękował wszystkim ministrantom za kończący się rok formacyjny, a także zostały rozstrzygnięte konkurencje sportowe. Jak się okazało wszyscy ministranci byli wygranymi.

W taki oto sposób zakończył się obecny rok formacyjny. Na koniec prosimy wszystkich ministrantów, rodziców oraz czytających tę relację o wypełnienie ankiety podsumowującej ten rok formacyjny. Jest ona bardzo ważna, abyśmy mogli wiedzieć co należy poprawić w dalszym funkcjonowaniu naszej wspólnoty.

📷 fot. Bartosz Kulik, ks. Marek Urbanek