REKOLEKCJE PASTERKA – DZIEŃ 7 [1/2]

Co mają wspólnego Góry Stołowe i wielkie światowe kino? – Okazuje się, że bardzo wiele. Dziś odwiedziliśmy miejsce, które znane było wielu z filmu „Opowieści z Narnii” – udało nam się przejść Błędne Skały w Parku Narodowym Gór Stołowych. Musieliśmy wstać wcześniej niż zwykle, by podjechać na czas na parking przed wejściem do labiryntu. Nasz przewodnik przestrzegał nas, że będzie nisko i wąsko – i miał rację. Jednak co to jest dla grupy chełmskich ministrantów…

Po powrocie z wyprawy, która była bardzo interesująca, choć krótka, miały miejsca spotkania w grupach, których zadaniem było przybliżenie tajemnicy zmartwychwstania. Ponieważ był to ostatni nasz dzień w Pasterce, trzeba było podsumować wyjazd. Temu miał służyć bieg Samarytański. Chłopcy mieli za zadanie popisać się wiedzą z zakresu liturgii, śpiewu, historii odwiedzonych miejsc, spotkań w grupach oraz kultury osobistej Savoir Vivre. O godz. 16.00 czekała nas szkoła liturgii tym istotniejsza niż zwykle, że dzisiejsza msza była sprawowana w języku łacińskim. Trzeba pochwalić wszystkich ministrantów, ponieważ ich śpiew i odpowiedzi były na najwyższym poziomie, a ich służba nadała tej ostatniej liturgii podniosły i uroczysty charakter.

Po Eucharystii rozpoczęła się Agapa, która zaczęła się kolacją. Potem oglądaliśmy zdjęcia z naszych wyjazdów i nie tylko z ostatnich 4. lat. Było przy tym dużo śmiechu, no bo przecież wielu z nas zmieniło się w tym czasie nie do poznania 🙂 Teraz trzeba było skosztować różnych słodkości, zakupionych przez animatorów. Przy okazji zostali ogłoszeni zwycięzcy różnych zawodów sportowych oraz wyróżnieni uczestnicy, odznaczający się czymś absolutnie wyjątkowym. Po rozlosowaniu nagród miały jeszcze miejsce krótkie zabawy, aby wszystko zakończyć modlitwą. Już jutro stąd wyjeżdżamy, ale nie prosto do Chełmu. Czeka nas jeszcze wiele atrakcji. Zapraszamy do galerii zdjęć.