Rozpoczęty okres Wielkiego Postu, Turniej w Ping Ponga, Diecezjalne Rozgrywki w Piłkę Nożną Halową, Wakacyjny Wyjazd Ministrancki… ✝️🏓⚽️🥐

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!
Szanowni Rodzice!

Już na dobre rozpoczął się drugi semestr w szkołach, a od wczoraj przeżywamy rozpoczęty okres Wielkiego Postu. Z powodu wielu ogłoszeń, które należy przekazać, wszystkie informacje chcielibyśmy przedstawić w jednym wpisie na naszej stronie internetowej.

1) Jak było do tej pory, tak i teraz w okresie Wielkiego Postu, każdy ministrant jest zobowiązany do uczestnictwa w Drogach Krzyżowych (w czwartki po mszach szkolnych i w piątki o 17:15) oraz Gorzkich Żalach (w niedziele o 16:15). Zachęcamy do podjęcia służb na tych nabożeństwach.

Tym razem każdy ministrant, powinien uzbierać min. 6 obecności na nabożeństwach wielkopostnych (jako suma obecności na Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach).

W przypadku Dróg Krzyżowych nie ma wyznaczonych ministrantów (służy na nich kto może), natomiast na Gorzkich Żalach służą obowiązkowo ministranci z grupy, która ma służbę na wieczór (oraz oczywiście wszyscy chętni ministranci 😇).

2) W sobotę 25 lutego odbędzie się kolejna zbiórka ministrancka. Rozpocznie się ona o godzinie 10:00 w salce na organistówce, a następnie ok. 10:30 przejdziemy do Hali SP2, aby rozegrać zapowiadany MINISTRANCKI TURNIEJ PING PONGA. Zachęcamy do zarezerwowania sobie wolnego czasu w tym dniu oraz zabrania paletek.

3) W pierwszy piątek marca (tj. 3 marca) o godzinie 19:00 odprawiona zostanie Msza Święta Młodzieżowa. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla wszystkich ministrantów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej.

4) W sobotę 4 marca nasi reprezentanci udadzą się do Czerwionki Leszczyny, aby rozegrać Turniej Diecezjalny w Piłkę Nożną Halową w kategorii LEKTOR MŁODSZY (2007 – 2010).
W tym dniu
nie będzie zbiórki o godzinie 10:00.

Lista ministrantów, którzy będą Nas reprezentować na turnieju:
1. Adamik J.
2. Brzenk M.
3. Cuber G.
4. Koziorz G.
5. Madeja Pi.
6. Smolej Mat.
7. Smolej Mich.
8. Sobczyk W.
9. Szczepanek D.
10. Zątek J.

Potrzebne dokumenty:
Regulamin rozgrywek w formacie .pdf
Karta zawodnika w formacie .pdf
Harmonogram rozgrywek oraz podział na grupy w formacie .pdf
Zgoda na wyjazd w formacie .pdf

Wszystkie osoby, które udają się na turniej są zobowiązane do przyniesienia na zbiórkę 25 lutego wypisanej przez rodzica karty zawodnika oraz zgody (bez nich udział w turnieju jest niemożliwy – nawet w przypadku, gdy rodzic jedzie jako kierowca).

W dniu wyjazdu każdy zawodnik zabiera ze sobą aktualną legitymację szkolną!

4 marca 2023r. (sobota):
7:10 – zbiórka przy farze
7:20 – wyjazd do Czerwionki Leszczyny
godzina planowanego powrotu nie jest podana, ponieważ zależy ona, jak daleko uda nam się awansować

5) Zgodnie z zapowiedzią w dniach 18 – 22 sierpnia 2023 r. wspólnie udamy się na Ministrancki Wyjazd Wakacyjny. Dziękujemy wszystkim za sprawne przesłanie formularzy – dzięki temu wiemy ilu uczestników możemy się spodziewać.

W związku z lekką reorganizacją, z powodów od nas niezależnych, byliśmy zmuszeni dokonać kilku zmian, o których jesteśmy zobowiązani Was poinformować:
a) zmiana ośrodka, w którym będziemy mieszkać (zamiast ośrodka w Poznaniu będziemy odpoczywać w domu Pielgrzyma ARKA w Licheniu Starym).
b) skorelowanie atrakcji do miejsca noclegu – bez zmian pozostają atrakcje w Poznaniu, Gnieźnie, Biskupinie i Licheniu. Nowe atrakcje to: Piotrków Trybunalski oraz Łódź.

W związku z tym, wiemy już, że na ten moment wyjazd będzie kosztował ok. 650zł (po wstępnym dofinansowaniu z kasy ministranckiej). Ostateczna wycena zostanie potwierdzona w miesiącach przedwakacyjnych, gdy będą znane już bardzo dokładne koszta (niestety ceny zmieniają się, zatem na ten moment nie jesteśmy w stanie podać ostatecznej wyceny wyjazdu).

Poniżej publikujemy listę uczestników wyjazdu:


Prosimy, aby wszystkie osoby, które się zapisały na wyjazd wpłaciły zaliczkę w wysokości 200zł na konto ministranckie o numerze: 34 1140 2004 0000 3502 8253 7129 maksymalnie do niedzieli 5 marca. Zachęcamy, aby przelewy opisywać tytułem: „Zaliczka wyjazd wakacyjny 2023 – imię i nazwisko”.

Króluj nam Chryste!