SŁUŻBA W CZASIE TRIDUUM PASCHALNEGO

Szczęść Boże!
Drodzy Rodzice!
Drodzy Ministranci!


Już w tym tygodniu czekają nas uroczystości najważniejszych dla chrześcijan świąt – Świętego Triduum Paschalnego. W tych dniach będziemy przeżywać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W tym roku ze względu na trwającą epidemię i obowiązujące obostrzenia nie możemy się spotkać razem przy ołtarzu Chrystusa. Wielu z nas te jakże ważne dla nas dni spędzi przed ekranami urządzeń łącząc się z nami za pomocą internetu. W naszym kościele obowiązuje limit 35 osób, z tego względu podział służby podczas Triduum Paschalnego będzie inny niż zazwyczaj. 

W Wielką Sobotę czuwamy przy Bożym Grobie w strojach ministranckich. W tym roku czuwanie odbywać się będzie od godziny 6:00 do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej. Prosimy, aby ministranci, którzy są chętni by czuwać przy Bożym Grobie wysłali sms’a na tablet ministrancki z godziną o której będą czuwać. W tym roku nie będziemy klęczeć na klęcznikach, ale siedzieć w ławkach. Każdy obecny ministrant otrzyma 3p.
Poniżej znajduje się aktualizowana na bieżąco lista.


Poniżej znajduje się tabela określająca, czy dany ministrant w danym dniu ma obowiązkową próbę/liturgię czy też ma pozostać w domu oraz podział funkcji dla ministrantów, którzy mają przydzielone funkcje. Gorąco prosimy, aby zastosować się do opublikowanej listy i aby osoby, które nie są w niej ujęte pozostały w domu, łącząc się z nami za pośrednictwem internetu. Liczymy na Waszą wyrozumiałość w tej ciężkiej dla nas wszystkich sytuacji.

Króluj nam Chryste!