TARSYCJUSZ – 06 II 2021 – RELACJA

W sobotę 6 lutego w naszej parafii miała miejsce zaległa uroczystość ku czci św. Tarsycjusza – patrona ministrantów.
Z tej okazji zgromadziliśmy się na Eucharystii, sprawowanej przez naszego księdza opiekuna Marka Urbanka w intencji wszystkich ministrantów oraz ich rodziców. W jej trakcie jeden z naszych ministrantów – Gabriel Koziorz przyjął kołnierz ministrancki (potocznie zwany kraglem), a więc stał się on pełnoprawnym członkiem naszej wspólnoty. Następnie wszyscy ministranci odnowili swoje przyrzeczenia ministranckie.
Pod koniec Mszy Świętej ksiądz Proboszcz podziękował ministrantom za ich służbę, a rodzicom za przypominanie swoim synom o służbach. Ksiądz Proboszcz prosił również ministrantów, aby mimo pandemii przychodzili na swoje służby, które są spotkaniem z Panem Bogiem. Swoje słowa wdzięczności do ministrantów i rodziców skierował również ksiądz Wikary dziękując za ich odwagę oraz sumienne podejście do służby. Na zakończenie Eucharystii wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. W zakrystii każdy z ministrantów mógł poczęstować się drobnymi słodkościami.

Niestety w tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie mogła odbyć się część biesiadna naszego spotkania, ale mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli nadrobić zaległości.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z tego wydarzenia – gorąco zapraszamy do obejrzenia 🙂

Króluj nam, Chryste!