TARSYCJUSZ 2019 – RELACJA [1/2]

W sobotę 23 listopada w naszej parafii miała miejsce uroczystość ku czci św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Z tej okazji zgromadziliśmy się na Eucharystii, sprawowanej przez ks. Marka Urbanka w intencji wszystkich ministrantów oraz ich rodziców. W jej trakcie 8 kandydatów stało się pełnoprawnymi członkami naszej wspólnoty, czego znakiem było przyjęcie kołnierza ministranckiego. Następnie wszyscy ministranci odnowili swoje przyrzeczenia. Na koniec mszy ks. Proboszcz pochwalił ministrantów za ich odwagę oraz sumienne podejście do służby. Był także czas na pamiątkowe zdjęcie.

Druga cześć naszego spotkania miała miejsce w sali na organistówce. Tam czekały już na nas kanapki i pyszne ciasta, przygotowane przez naszych rodziców. Między konsumpcją ciast i kanapek, a także rozmowami, wręczyliśmy nagrody, aż 16 najlepszym ministrantom miesiąca PAŹDZIERNIKA.

Po wręczeniu nagród ks. Marek Urbanek podziękował za służbę oraz zapowiedział przyszłoroczne Rekolekcje, które mają odbyć się na przełomie Lipiec-Sierpień 2020 w okolicach miasta, które słynie z tego, że „policja co chwilę rozwiązuje zagadki morderstw i porwań z pomocą tamtejszego księdza Mateusza” – chodzi oczywiście o Sandomierz.

Po ogłoszeniach i chwili przerwy nadeszła chwila na długo skrywaną niespodziankę. Odwiedziły nas panie Chemiczki z UNIWERSYTETU ROZWOJU w Chorzowie. Głównym tematem doświadczeń był Ciekły Azot! Wszyscy na bieżąco śledziliśmy co prezentowały nam Panie. Jak się okazało: ma -195*C, nie należy wkładać do niego palców ani kwiatów na randkę z dziewczyną. Po występie był czas na zadawanie pytań, a nawet zamrożenie ciekłym azotem chrupek. Trzeba przyznać, że były one dość ciekawe w smaku 🙂 Po występie był jeszcze czas na rozmowy, a następnie rozeszliśmy się do domu. I tak zakończyliśmy tegoroczne obchody naszego święta 😀  

Króluj nam, Chryste!