TRIDUUM PASCHALNE TUŻ TUŻ…

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!
Drodzy Rodzice!

Przed nami trzy najważniejsze dni w roku liturgicznym – Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielka Sobota.

1) W Wielkim Tygodniu próby będą odbywały się w następujących dniach:
– Wielki Poniedziałek (próba dla asysty z Wielkiego Czwartku i Piątku o godzinie 18:45)
– Wielki Wtorek (próba dla asysty Wielkiej Soboty o godzinie 18:45)
–  w razie konieczności próby dla asysty odbędą się również w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.

2) Triduum Paschalne wymaga podzielenia wielu istotnych, dla przebiegu liturgii funkcji, dlatego poniżej prezentujemy rozpiskę (osoby wypisane na niej przychodzą na poszczególne próby, o których mowa w pkt. 1):

3) W Wielki Czwartek oraz w Wielki Piątek gromadzimy się w kościele o godzinie 17:30 – jesteśmy już ubrani i siadamy do wyznaczonych ławek. Natomiast osoby pełniące posługi przychodzą już na godzinę 17:00.

W Wielką Sobotę spotykamy się w kościele o 19:30 – jesteśmy już ubrani i siadamy do wyznaczonych ławek. Osoby pełniące wyznaczone funkcje przychodzą na godzinę 19:00.

4) Od zakończenia Liturgii Męki Pańskiej (Wielki Piątek), aż do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej (Wielka Sobota) ministranci adorują Najświętszy Sakrament w Bożym Grobie – wg. wyznaczonego planu (rozpiska dostępna jest poniżej).

Pamiętajmy, że jeśli nie mamy siły klęczeć to możemy usiąść w ławce. Nie zapominajmy o prawidłowym wymienianiu się czuwaniem – starajmy się być w punkt. Przy każdym czuwaniu ubieramy się w strój liturgiczny koloru czerwonego! Podczas święcenia potraw Wielkanocnych (godziny podane w gazetce parafialnej „Światło”) jeden z ministrantów mających w tych godzinach czuwanie zostaje w zakrystii, by później wraz z księdzem uczestniczyć w święceniu – ministrant będzie niósł kociołek i kropidło. Po święceniu ministrant dołącza do kolegów klęczących już pod Bożym Grobem.

5) W Wielki Piątek o godzinie 9:00 w kościele zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, a o 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach. 

7) W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, jak również Poniedziałek Wielkanocny obowiązuje plan służby niedzielnej – prosimy, aby potraktować służbę poważnie, a w przypadku planowanej nieobecności o zamianę z innym ministrantem, tak aby podczas świąt nie zabrakło ministrantów przy ołtarzu. 

Króluj nam Chryste!