TURNIEJ DEKANALNY 2019 – RELACJA

26 października w hali obok budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim przy ulicy Śląskiej odbył się Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej. Nasi ministranci zaprezentowali się w 3 kategoriach: MINISTRANT (2008-2012), LEKTOR MŁODSZY (2004-2007) oraz LEKTOR STARSZY (1999-2003).

Turniej rozpoczęliśmy od modlitwy i po jej zakończeniu od razu rozpoczęliśmy sportową rywalizację. Rywalizację można było śledzić poprzez relację LIVE na Facebooku Chełmskich Ministrantów.
Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli ministranci w kategorii LEKTOR STARSZY. W tej kategorii zgłosiły się 3 drużyny: Chełm Śląski TRÓJCA PRZENAJŚWIĘTSZA, Imielin MB SZKAPLERZNEJ i Lędziny ANNA. Pierwszy mecz wygrała parafia MB Szkaplerznej z Imielina, którzy pokonali parafię z Lędzin z wynikiem 0:6. W drugim meczu ministranci z Chełmu zmierzyli się z Imielinem. Mecz ten do ostatniej chwili wzbudzał wielkie emocje, lecz w ostatnich 3 minutach meczu nasi ministranci wykorzystali okazję i zdobyli 2 gole, wygrywając w rezultacie 2:1. Ostatni mecz nasi ministranci rozegrali z parafią św. Anny w Lędzinach wygrywając 11:1. Tym samym nasi ministranci zdobyli MISTRZOSTWO DEKANATU w kategorii LEKTOR STARSZY.

Drugi etap turnieju rozegrali ministranci w kategorii LEKTOR MŁODSZY. W tej kategorii zgłosiły się również 3 drużyny: Chełm Śląski TRÓJCA PRZENAJŚWIĘTSZA, Lędziny KLEMENS oraz Imielin MB SZKAPLERZNEJ. W tej kategorii nasi ministranci nie mieli szczęścia bo już w pierwszym meczu z parafią św. Klemensa przegrali 0:2. Kolejny mecz rozegrali Lędziny KLEMENS oraz Imielin MB SZKAPLERZNA, z wynikiem 2:3. Ostatni mecz w tej kategorii rozegraliśmy z parafią MB SZKAPLERZNEJ przegrywając 3:4. Tym samym dekanat w tej kategorii będą reprezentować ministranci z parafii MB SZKAPLERZNEJ w Imielinie.

Ostatnim etapem turnieju było rozegranie meczy w kategorii MINISTRANT. W tej kategorii zgłosiły się 4 drużyny:
Chełm Śląski TRÓJCA PRZENAJŚWIĘTSZA, Lędziny CHRYSTUSA KRÓLA, Lędziny ANNA oraz Imielin MB SZKAPLERZNEJ. W tej kategorii do rozegrania było aż 6 meczy. Pierwszy mecz rozegrali nasi ministranci z parafią CHRYSTUSA KRÓLA z Lędzin przegrywając 1:3. Kolejny mecz rozegrali ministranci z Imielina przeciwko parafii św. ANNY przegrywając 0:8. Trzeci mecz rozegraliśmy z Parafią MB SZKAPLERZNEJ wygrywając 7:2, następnie parafia CHRYSTUSA KRÓLA przeciwko parafii św. ANNY wygrywając 2:0. Ostatnie dwa mecze rozegrali: parafia MB SZKAPLERZNEJ z parafią CHRYSTUSA KRÓLA przegrywając 0:7 oraz ministranci z CHEŁMU ŚLĄSKIEGO przeciwko parafii św. ANNY remisując wynikiem 1:1. Tym samym nasz dekanat w tej kategorii reprezentować będzie parafia Chrystusa Króla z Lędzin.

Podsumowania turnieju dokonał ks. Marek Urbanek wręczając pamiątkowe dyplomy, medale i puchary na ręce zwycięzców, a także wręczając nagrody INDYWIDUALNE. Tytuł BRAMKARZA TURNIEJU otrzymał Paweł Kupczyk z parafii Chrystusa Króla w Lędzinach, a tytuł KRÓLA STRZELCÓW otrzymał Szymon Rzepus – również z tej samej parafii.

Wszystkim drużynom dziękujemy za zainteresowanie turniejem, zwycięzcom gratulujemy i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta!

Króluj nam Chryste!