Turniej już za nami, urodziny pana Organisty, ostatnia zbiórka przed Świętami

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!
Szanowni Rodzice!

Dopiero co rozpoczynał się adwent, a już mija III niedziela Adwentu, stąd nadeszła pora na przekazanie ważnych informacji.

1) W minioną sobotę w naszej parafii odbył się Dekanalny Turniej w Piłkę Nożną Halową. Rozgrywki te zakończyły się dla nas bardzo owocnie, ponieważ zdobyliśmy mistrzostwo dekanatu w dwóch kategoriach: MINISTRANT i LEKTOR MŁODSZY oraz 2 miejsce w kategorii: LEKTOR STARSZY. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy starania na boisku. 

2) Pamiętajmy, że jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie trwa ADWENT. Postarajmy się wykorzystać ów czas w jak najlepszy sposób, szczególnie uczestnicząc w Mszach Świętych Roratnich.

„Uczyńmy nasz adwent prawdziwą tęsknotą, prawdziwym wołaniem, by przyszedł Pan a On przyjdzie… i będzie święto!”. (s. M. Laureta Kobylińska)

3) We wtorek 13 grudnia o godzinie 18:00 będzie sprawowana Eucharystia w intencji naszego organisty – Rafała Kozubka. Zachęcamy wszystkich ministrantów, którzy nie mają w tym czasie zajęć do przyjścia na tę mszę.

4) W sobotę 17 grudnia będzie miała miejsce ostatnia zbiórka w tym roku kalendarzowym (następna będzie dopiero po zakończeniu odwiedzin duszpasterskich). W ramach niej odbędzie się spotkanie wigilijne. Zapraszamy wszystkich ministrantów na godzinę 10:00 do salki na organistówce. Prosimy przypomnieć sobie kilka tradycyjnych kolęd oraz zarezerwować więcej czasu (spotkanie potrwa do około godziny 12:00).

5) Jak dobrze wiemy w naszym województwie ferie zimowe zaczynają się wcześnie, tj. 16 stycznia. Tak jak zwykle chcemy w tym czasie sumiennie służyć przy ołtarzu, dlatego prosimy, aby maksymalnie do piątku 23 grudnia wypełnić formularz dotyczący służby w ferie. Prosimy, aby uwzględniać wszelkie wyjazdy w przedziale 14 – 29 stycznia 2023. Informujemy już teraz, że podczas ferii obowiązywać będzie punktacja taka, jaka obowiązywała w wakacje – stąd zachęcamy do przesyłania planów 🙂

PLAN SŁUŻB W OKRESIE FERII 2023 – FORMULARZ


Króluj nam Chryste!