Uroczysta Msza Święta w intencji górników, początek adwentu… ⛏🕯

Szczęść Boże!

Drodzy Ministranci!
Drodzy Rodzice!

W niedzielę 28 listopada rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, co wiąże się z rozpoczęciem okresu przygotowania na przyjście Pana Jezusa – okresem Adwentu. 

Przez najbliższe tygodnie w kościele obchodzone będą msze roratnie. Podobnie, jak w przypadku nabożeństw różańcowych chcielibyśmy wyznaczyć minimalną ilość rorat, na których mają być obecni ministranci. W tym roku każdy ministrant jest obecny na co najmniej 6 mszach roratnich. Gorąco jednak zachęcamy do tego, aby nie ograniczać się w służbie tylko do wyznaczonej liczby. Za ponadprzeciętną ilość rorat przyznawane będą bonusy do punktacji elektronicznej.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca –  o godzinie 19:00 roratnia msza młodzieżowa, po niej modlitwa prowadzona przez wspólnotę oazową. Przypominamy, że msze pierwszopiątkowe są obowiązkowe dla ministrantów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Zachęcamy natomiast do uczestnictwa również innych ministrantów oraz rodziców, rodzeństwo i znajomych – wszystkich, którzy chcą modlić się za Chełmską młodzież oraz zaśpiewać wspólnie Apel Jasnogórski. 

W najbliższą sobotę o godzinie 9:00 sprawowana będzie Uroczysta Msza Święta w intencji górników. Służymy na niej wszyscy – poniżej znajduje się rozpiska funkcji. Po mszy odbędzie się tradycyjna zbiórka na organistówce. Zachęcamy do przypomnienia sobie kilku tradycyjnych kolęd 🙂 

Króluj nam Chryste!