Uroczystości liczba mnoga, zbliżamy się do Boga…

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!
Drodzy Rodzice!

1) W najbliższym czasie czeka nas wiele uroczystości (odpust parafialny, Boże Ciało, prymicje), które wiążą się ze zwiększoną liczbą asyst na Mszach Świętych. Poniżej prezentujemy podział funkcji na te wydarzenia. Obowiązują niedzielne plany służb, jednak prosimy również o sprawdzanie służb według Tarsycjusza, ponieważ asysta będzie przypisana do godzin uroczystości, a nie według planu niedzielnego.

2) 30 maja w Odpust Parafialny tradycyjnie już przygotowujemy swój SZTAND MINISTRANCKI. Wszystkich rodziców prosimy o pomoc w postaci upieczenia ciast, które chłopcy będą sprzedawać. W związku z sytuacją epidemiczną prosimy, aby przygotowane ciasta były poddane obróbce termicznej. Wypieki należy dostarczyć w sobotę 29 maja na godzinę 16:00 do salki na organistówce w odpowiednio opisanych opakowaniach/blachach. Rodziców, którzy chcieliby pomóc w krojeniu ciast, zapraszamy w tym dniu na organistówkę o godzinie 16:00 zaopatrzonym w rękawiczki jednorazowe oraz własny nóż.

3) W uroczystość Bożego Ciała obowiązuje niedzielny podział służb, natomiast wszyscy gromadzimy się na procesji, która wyruszy po Mszy Świętej o godzinie 8:00. Ubrani w stroje liturgiczne czekamy przed zakrystią już o godzinie 8:40. Próba dla asysty uroczystości Bożego Ciała odbędzie się w czwartek 27 maja po Mszy szkolnej i nabożeństwie majowym.

4) W zakładce służba opublikowany został plan służb niedzielnych na miesiąc czerwiec. Prosimy o zapoznanie się z nim.


5) Wszystkich wyjeżdżających w długi weekend od 3.06-6.06 prosimy o takową informację.

6) Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Ponieważ wyjeżdżamy w różnych terminach, dlatego konieczne jest ułożenie planów w taki sposób, by na mszy nigdy nie zabrakło ministranta. Prosimy o dostarczenie planów do końca maja w wersji elektronicznej (na naszej stronie internetowej w zakładce “SŁUŻBA” → “PLANY WAKACYJNE 2021 – Formularz”) bądź dostarczenie go w wersji papierowej (kartka umieszczona w liście).

7) W sobotę 29 maja oraz 5 czerwca zbiórki nie odbędą się. Najbliższa zbiórka odbędzie się w sobotę 12 czerwca w kościele o godzinie 10:00.

8) Zachęcamy wszystkich do wypełnienia ankiety podsumowującej rok formacyjny (na naszej stronie internetowej w zakładce “SŁUŻBA” → “PODSUMOWANIE ROKU FORMACYJNEGO 2020/2021”). Ankieta ta jest anonimowa i odpowiednio rozdzielona na trzy kategorie: ministranci, rodzice/opiekunowie prawni, odwiedzający stronę ministrancką. 

9) Prosimy również, aby osoby, które jeszcze tego nie uczyniły, a są zapisane na wyjazd do Sandomierza dokonały wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł do końca maja. Prosimy aby w tytule przelewu umieścić nazwisko osoby wyjeżdżającej.

NUMER KONTA MINISTRANCKIEGO
26 1140 2004 0000 3902 7974 9297

Króluj nam Chryste!