WAKACYJNY FESTYN MINISTRANCKI 2022! ✉️🎁🍰 – RELACJA [1/2]

Kiedy wakacje były jeszcze w pełni, w sobotę 20 sierpnia na placu farskim odbył się Ministrancki Festyn.

Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się o godzinie 14:00 od Rodzinnej Gry Terenowej, w której udział brało 6 drużyn złożonych z ministrantów i ich rodziców. Każda z grup miała wyznaczonego patrona, który był błogosławionym lub świętym kościoła katolickiego. Gra rozpoczęła się na placu farskim, gdy każda drużyna otrzymała kopertę. Następnie na podstawie podpowiedzi zadaniem było udanie się w kolejne miejsce – rozwiązanie zadania i oczytanie zagadki, która poprowadzi drużynę do kolejnego punktu. Mimo przelotnych opadów deszczu rywalizacja trwała w najlepsze.

W momencie, gdy drużyny zakończyły grę, stopniowo zaczęły docierać na metę. Już wtedy miejsca pod rozstawionymi namiotami były częściowo wypełnione osobami, które przyszły na główną część wydarzenia, którą stanowił Festyn Ministrancki. Na miejscu wszyscy uczestnicy mogli napić się ciepłej herbaty i kawy, skosztować wypieków przygotowanych przez rodziców, a także porozmawiać ze sobą i księżmi obecnymi na festynie.

Centralnym punktem naszego spotkania było jednak pożegnanie ks. Marka Urbanka, który przez 3 lata posługi w naszej parafii pełnił rolę opiekuna naszej wspólnoty. W imieniu ministrantów i ich rodzin przedstawiciele rodziców złożyli księdzu Markowi podziękowania oraz wręczyli prezent. Po chwili wzruszeń podsumowana została gra terenowa, w której wyłoniono trzy pierwsze miejsca oraz wręczono im zasłużone nagrody.

Następnie nadszedł czas na zjedzenie pysznych kiełbasek, chleba ze smalcem i ogórkami. Był to też czas na rozmowy, ale przede wszystkim spędzenie ze sobą czasu. W momencie, gdy wszyscy zostali nasyceni, a pogoda się ustabilizował mogliśmy bezpiecznie rozejść się do domów.

📷 fot. Dominik Ziajka, Bartosz Kulik