WAKACYJNY WYJAZD ASÓW DO CHORZOWA! 🐒🦒🔥 – RELACJA [1/2]

W sobotę 5 sierpnia nasi ministranci udali się na długo wyczekiwany wyjazd ASÓW, który był wynagrodzeniem za ich sumienną służbę w okresie KWIECIEŃ-CZERWIEC 2022.

Wszyscy uczestnicy zebrali się punktualnie o godzinie 8 przed probostwem. Stamtąd udaliśmy się do pierwszego punktu wycieczki, jakim był Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. 

Tam grupa ASÓW licząca 17 osób podzieliła się na mniejsze podgrupy, w których przemierzali chorzowskie ZOO. Towarzyszący upał nie pomagał w zwiedzaniu, jednak ławki ustawione przy alejkach w cieniu drzew pozwalały, choć na chwilę wytchnienia przed promieniami słonecznymi. Na zakończenie swojego pobytu wśród zwierząt różnych gatunków wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie grupowe.

Jak się okazało, nie był to koniec wyjazdu. Kolejnym punktem było Muzeum Hutnictwa również znajdujące się w Chorzowie. Tam najlepiej punktujący ministranci ostatnich miesięcy mogli poznać historię hutnictwa żelaza i stali czasów rewolucji przemysłowej. Po wchłonięciu odrobiny wiedzy i historii nadeszła pora, aby zjeść coś dobrego.

W tym celu konieczne były tradycyjne odwiedziny strefy gastronomicznej w Silesia City Centre. Fakt, iż dniem wyjazdu był piątek nie zadowalał wszystkich. Mimo to, każdy znalazł coś dla siebie i około godziny 17 zadowoleni i najedzeni ministranci powrócili do swoich domów.

📷 fot. Bartosz Kulik, Dominik Ziajka