Worek ważnych informacji

Plany Wakacyjne

Wielkimi krokami zbliżają sie wakacje. Piękny czas wypoczynku, jednak dla ministrantów nie jest to czas wolny od służby. Ponieważ wyjeżdżamy w różnych terminach, dlatego konieczne jest ułożenie planów w taki sposób, by na mszy nigdy nie zabrakło ministranta. Stąd bardzo prosimy, aby jutro na mszę niedzielną przynieść do zakrystii plany wakacyjne wg poniższego wzoru – zaznaczamy okres, w którym NIE BĘDZIE NAS W CHEŁMIE. Jako pierwszy dzień wakacji przyjmujemy sobotę 23. czerwca. Gdyby plany wakacyjne nie były jeszcze sprecyzowane, to i tak prosimy o wypełnienie kartki – w razie zmian prosimy o informację w późniejszym terminie.

Przykład:

Jan Kowalski nie może służyć w terminie:

26.06-08.07,

20.07-27.07

14.08-20.08.

 

Boże Ciało

W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Na mszy o 8.00 oraz procesji służą grupy I, II, IV. Grupa III przychodzi na procesję(ustawiamy się ok. 8.45), a po niej zostaje na mszy o godz. 11.00.

 

Ministrancki Dzień Dziecka

Na sobotę 9. czerwca planowaliśmy Ministrancki Festyn Rodzinny, jednak ze względów organizacyjnych i wyjazdów na zielone szkoły nie może on dojść do skutku. Stąd wszystkich ministrantów zapraszamy na Ministrancki Dzień Dziecka, który odbędzie się w sobotę 2. czerwca. Początek o godz. 10.00 w kościele. W planie: lody, spotkania w grupach, gry i zabawy sportowe wraz z niespodzianką, grillowanie, upominek dla każdego. Spotkanie potrwa do ok. 13.30.

 

Sumienność i zamiany służb

Czerwiec to czas wycieczek szkolnych, zielonej szkoły, końca roku… Stąd wielu z nas nie będzie mogło służyć na wyznaczonych mszach. Przypominamy o obowiązku dokonania zamiany z innym ministrantem. Wszyscy posiadamy listę z numerami telefonów. Tą drogą dokonujemy zamian.

Równocześnie przypominamy, że zliczając punkty z danego miesiąca, uwzględniamy jedynie usprawiedliwienia na piśmie.