WSPOMNIENIE ŚW. TARSYCJUSZA 2022! 🎉 – RELACJA [1/2]

W sobotę 26 listopada nasza wspólnota przeżywała szczególne wydarzenie – coroczne wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona ministrantów.

Wszyscy zgromadziliśmy się z naszymi rodzinami na uroczystej Eucharystii o godzinie 15, aby podziękować Bogu za wszelkie dary, które pomagają nam w służbie przy ołtarzu. Mszę Świętą w intencji całej służby liturgicznej oraz ich rodziców celebrowali: ksiądz opiekun Michał Lepich, ks. Eugeniusz Górecki, ks. Jan Buchta oraz ks. Paweł Buchta. Do życzeń dołączył się również ksiądz proboszcz, który na koniec mszy podziękował za wierną służbę. Podkreślił, że bycie ministrantem to szczególny dar od Pana Boga i zaszczyt, gdyż jest się bardzo blisko ołtarza.

Po Mszy Świętej wszyscy udaliśmy się na organistówkę, by świętować przy wspólnym stole. Rodzice ministrantów upiekli ciasta, a ciepły posiłek przygotował MasterChef Damian Sobek. Czas spotkania był również okazją do wręczenia nagród za służbę od początku września, aż do połowy listopada. 

Punktem kulminacyjnym był występ freestylera Piotra Kielara, mistrza Polski oraz świata w kategorii U18. Po występie ministranci na własnej skórze mogli spróbować wykonać kilka trików, które widzieli podczas pokazu.

Po zakończonej uroczystości, dzięki pomocy rodziców udało się szybko uprzątnąć organistówkę, po czym rozeszliśmy się do swoich domów.

Króluj nam Chryste!

📃 rel. ks. Michał Lepich, Bartosz Kulik
📷 fot. Rafał Jaworski