,,Wszystko co dobre, szybko się kończy…”

Szczęść Boże!
Drodzy Rodzice!
Drodzy Ministranci!

Okres ferii nieustannie dobiega końca, dlatego zwracamy uwagę na kilka istotnych kwestii:

1) Od poniedziałku 28 lutego powracamy do stałych planów tygodniowych oraz służby w niedzielę z podziałem na grupy. Przypominamy iż, plan służby tygodniowej nie uległ zmianie, natomiast obowiązywać będzie nowy podział grup. Gdyby jakiś ministrant potrzebował zmiany dnia służby tygodniowej względem planu obowiązującego przed feriami prosimy o informację do księdza wikarego.

2) W środę 2 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Na msze w środę popielcową o godzinie 6:30 i 18:00 przychodzą wyznaczeni ministranci wg. obowiązującego planu. Natomiast na msze o godzinie 9:00 i 16:00 zapraszamy ministrantów, którzy w tym dniu nie mają wyznaczonej służby.

3) W piątek 4 marca o godzinie 19:00 odbędzie się msza pierwszopiątkowa w intencji młodzieży naszej parafii (szczególnie osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania). Obowiązkowo służą ministranci z 7 i 8 klasy – natomiast zachęcamy wszystkich do udziału we mszy.

4) Pierwsza po feriach zbiórka odbędzie się w sobotę 5 marca o godzinie 10:00 w salce na organistówce. Na zbiórkę stroje dostarczają ministranci, którzy reprezentowali naszą wspólnotę podczas turnieju dekanalnego w kategoriach: LEKTOR MŁODSZY i LEKTOR STARSZY. Reprezentanci z kategorii MINISTRANT zostawiają stroje na diecezjalny etap rozgrywek.

5) W okresie Wielkiego Postu każdy ministrant zobowiązany jest do obecności na minimum 6 nabożeństwach wielkopostnych – tj. Droga Krzyżowa bądź Gorzkie Żale. Ilość poszczególnych obecności jest dowolna natomiast każdy powinien uzbierać w sumie minimum 6 obecności.

6) Diecezjalny etap turnieju ministrantów w kategorii MINISTRANT zostanie rozegrany 19 marca w Tychach. Prosimy o śledzenie strony internetowej, ponieważ będziemy na bieżąco zamieszczać na niej informacje o zbliżających się treningach.

Króluj nam Chryste!