WYJAZD MINISTRANTÓW DO WADOWIC – RELACJA [1/3]

W sobotę 26 września miała miejsce wycieczka ministrantów wraz
z ich rodzicami i rodzeństwem do Wadowic.
Wcześnie rano, bo już o godzinie 6:15 wyruszyliśmy w naszą podróż. Podróż minęła szybko, dla śpiących w autokarze nawet bardzo szybko.
Po przyjeździe do Wadowic naszym pierwszym celem była Msza Święta sprawowana przez Księdza Wikarego w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w intencji ministrantów i ich rodzin.
Po wspólnej Eucharystii udaliśmy się do Kleczy Dolnej, a dokładnie do Apilandii – jedynego w Polsce Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa. Pobyt w Apilandii składał się z dwóch części: interaktywnego zwiedzania, gdzie Panie oprowadzające opowiadały nam o życiu pszczół i ciekawostkach z nimi związanych oraz z warsztatów, na których nasi ministranci wraz z rodzicami i rodzeństwem wykonywali świece, które później każdy mógł zabrać ze sobą do domu.
Podczas naszego wyjazdu nie mogło zabraknąć czasu na znane wszystkim kremówki papieskie, dlatego podzieleni na małe grupy pod opieką animatorów i księdza opiekuna udaliśmy się do jednej z cukierni, by dokonać ich degustacji.
Po przerwie na coś słodkiego, udaliśmy się do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, gdzie mogliśmy przejść przez całe życie naszego świętego rodaka: począwszy od samych narodzin, przez posługę kapłańską, sukcesję apostolską, aż do samej śmierci i testamentu. Pod koniec wizyty w Muzeum była okazja do nabycia pamiątek i dewocjonaliów związanych z postacią Ojca Świętego.
Ostatnim punktem naszego wyjazdu był długo oczekiwany czas wolny w grupach pod opieką animatorów. Była to okazja do zjedzenia obiadu, indywidualnego zwiedzania Wadowic, czy przejazdu szlakiem Jana Pawła II, z którego wielu ministrantów oraz rodziców skorzystało.
Na zakończenie naszego pobytu w Wadowicach wykonaliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcie pod Bazyliką i udaliśmy się do autokaru, skąd wyruszyliśmy w podróż powrotną.

      Poniżej załączamy zdjęcia z naszego wyjazdu, zachęcamy do ich zobaczenia.