XIII Mistrzostwa Polski LSO w Rzeszowie

Szczęść Boże!

Od wczorajszego wieczoru reprezentacja ministrantów naszej parafii przebywa na XIII Mistrzostwach Polski LSO w Rzeszowie. W trzech kategoriach wiekowych bierze udział ponad 150 drużyn, które wygrały rozgrywki najpierw w dekanatach, a potem w swoich diecezjach.  Nasza drużyna gra w kategorii Lektor Młodszy, która obejmuje klasy gimnazjalne, a także najstarsze roczniki szkoły podstawowej (klasy 6. i 7.). W skład nasze drużyny wchodzą: Mateusz Ziajka (bramkarz), Mateusz Klimza, Mateusz Kijewski, Bartek Jagla, Patryk Moskal, Bartek Klimek oraz Romek Szafranek. Trenerem jest pan Michał Włoch, a w roli reportera dzielnie spisuje się Bartek Kulik. Za stronę duchową wyjazdu odpowiada ksiądz wikary.

Wczorajszego dnia po prawie trzygodzinnej podróży dotarliśmy bezpiecznie do miejsca rozgrywek. Po dokonaniu rejestracji, zostaliśmy zakwaterowani w Domu Studenckim HILTON. Wieczór upłynął nam na kolacji oraz treningu na hali. Potem wspólna modlitwa no i czas na sen.

Wtorek rozpoczęliśmy dość wcześnie, bo już o 6.30 było śniadanie, po którym wspólnie odmówiliśmy jutrznie, by następnie udać się do katedry rzeszowskiej na mszę pod przewodnictwem tutejszego biskupa ordynariusza. Katedra była wypełniona po brzegi. Spotkaliśmy tam reprezentantów wszystkich drużyn, w tym ministrantów z Niedobczyc, którzy z ks. Pawłem Gajdą grają w kategorii ministrantów młodszych.

Po mszy udaliśmy się na halę przy Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie. Mistrzostwa są rozgrywane aż na 12 halach. Nasza była dość nowoczesna. Mecze rozpoczęły się o godz. 10.15, a zakończyły ok. 18.00. W naszej grupie było 6 drużyn: Chełm Śląski, Krzanowice, Warszawa, Włocławek, Maków Podhalański oraz Dzierzkowice. Poniżej wyniki meczów.

  1. Chełm Śl. – Krzanowice 3:1 (hattrick Mateusza Klimzy)
  2. Maków Podhalański – Chełm Śl. 1:0
  3. Warszawa – Chełm Śl. 1:5 (Kijewski, Jagla, Klimza x2, Moskal,)
  4. Włocławek – Chełm Śl. 0:6 (Klimza x2, Kijewski, Moskal, Jagla x2)
  5. Chełm Śl. – Dzierzkowice 3:0 (walkower – drużyna przeciwna uciekła J

W efekcie takich rozstrzygnięć nasza drużyna zajęła 2. miejsce w grupie i awansowała do fazy pucharowej. Jesteśmy już w TOP 16 Polski. Teraz po kąpieli czeka nas kolacja i Gala Mistrzostw, którą prowadzi pan Rafał Patyra, dziennikarz sportowy TVP, prezenter Teleexpresu. W ramach gali będzie można wygrać koszulki reprezentacyjne Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego, a także meczowa koszula Juventusu, w której grał Wojciech Szczęsny.