ZAPISY NA WYJAZD WSPÓLNOTOWY 🔜, INFORMACJE PRZED KIERMASZEM PARAFIALNYM 🥧

Szczęść Boże!
Drodzy Ministranci!
Szanowni Rodzice!
Droga Młodzieży!

Przełom września i października w naszej wspólnocie jest zawsze bardzo intensywny, dlatego też przekazujemy Wam najważniejsze informacje.

1) Informujemy już teraz oficjalnie, o wyjeździe wspólnotowym w sobotę 8 października do Rud Raciborskich oraz Gliwic. Zapisy na wyjazd rozpoczynamy w dniu dzisiejszym, a zakończymy je we wtorek 27 września. Poniżej dostępny jest plan wyjazdu, zgoda rodzica oraz kosztorys dla ministrantów, członków grupy Ruch Światło Życie oraz innych młodych ludzi zainteresowanych wyjazdem. Prosimy, aby każda osoba zgłosiła swój udział poprzez formularz – dostępny poniżej. Wyjazd odbywa się autokarem 50 osobowym – dlatego w pierwszej kolejności na listę zostają zapisani ministranci, następnie Ruch Światło Życie, a na końcu inni zainteresowani.

ZGODA RODZICA na wyjazd do Rud Raciborskich i Gliwic – bez niej wyjazd niepełnoletniego uczestnika nie jest możliwy!

KOSZT WYJAZDU zależy od tego, czy uczestnik należy do grupy MINISTRANTÓW, OAZY czy też nie należy do żadnej z wymienionych wspólnot:
> MINISTRANCI: 30zł
-> OAZA: 63zł
-> OSOBA NIENALEŻĄCA DO ŻADNEJ WSPÓLNOTY: 63zł

ZAPISY NA WYJAZD WSPÓLNOTOWY do Rud Raciborskich i Gliwic2) W najbliższą niedzielę (25 września) obchodzić będziemy w naszej parafii 362 rocznicę poświęcenia kościoła. Z tej okazji przygotowujemy tradycyjny Sztand Ministrancki. Wszystkich rodziców, którzy wyrazili chęć prosimy o dostarczenie ciast na godzinę 16:00 w sobotę 24 września (jeżeli któryś z rodziców chciałby pomóc w krojeniu ciast to również zapraszamy na tą godzinę z własnym nożem).

3) W dniu kiermaszu o godzinie 9:30 odprawiona zostanie Uroczysta Suma Kiermaszowa. Zwracamy uwagę, że na owej mszy posługę mają wszyscy ministranci (nastąpiła zmiana z 11:00 na 9:30). Poniżej dostępna jest rozpiska funkcji na Sumę Kiermaszową.


4) Oprócz sumy każda grupa ma służbę również na innej mszy – wg. podziału służb niedzielnych – prosimy, aby nie zaniedbać swojego obowiązku. Po każdej mszy w namiocie prasę katolicką sprzedaje dwóch ministrantów (pozostających w strojach liturgicznych) – rozpiska poniżej.Króluj nam Chryste!