Zbiórki, Turniej, Laserhouse, Dzień Skupienia, Olimpiada Liturgiczna, Rekolekcje

Zbiórki

            W odpowiedzi na wiele pytań dotyczących zbiórek informujemy, że jeśli nie pojawi się informacja o tym, że jest ona odwołana, to planowo odbywa się zawsze w soboty o godz. 10.00.

 

Turniej Piłkarski

            Turniej odbędzie się w sobotę 9. marca w Radlinie.

            W najbliższą niedzielę (24.02) nie ma treningu.

            Ostatni trening, na którym powinni się stawić wszyscy zainteresowani turniejem, odbędzie się w niedzielę 3. marca o 18.30.  Wtedy też zostanie wybrana reprezentacja.

 

Wyjazd do Laserhouse

            W poniedziałek 25. lutego asy stycznia wyjeżdżają do Laserhouse w Katowicach. Wyjazd z Chełmu o 18.30 spod probostwa. Należy przynieść ze sobą wypełnioną zgodą wg poniższego wzoru. Ciągle poszukujemy jeszcze 2. rodziców, którzy mogli by z nami jechać służąc samochodem.

VIII Olimpiada Liturgiczna

            W sobotę 16. marca na zbiórce odbędzie się parafialny etap olimpiady liturgicznej. Zachęcamy wszystkich chłopców do gruntownego przygotowania się do tego „sprawdzianu”. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą nas reprezentować podczas etapu dekanalnego, który odbędzie się w sobotę 30. marca.

            Pytania z OWMR http://vademecumliturgiczne.pl/2016/04/07/ogolne-wprowadzenie-do-mszalu-rzymskiego-z-2004-roku/ oraz wskazań Episkopatu Polski http://vademecumliturgiczne.pl/2016/08/17/wskazania-episkopatu-polski-po-ogloszeniu-nowego-wydania-owmr/ , jak również http://dmak.info/kategoria/liturgia

Wyłaniamy jednego zwycięzcę z każdej kategorii wiekowej.

Młodsi            – do VI klasy SP

Starsi              – VII-VIII SP i III gim.

Najstarsi        – szkoły ponadgimnazjalne

Zwycięzcy etapu parafialnego otrzymają 100 zł rabatu na nasze wakacyjne rekolekcje.

 

Dekanalny Wielkopostny Dzień Skupienia

            W sobotę 30. marca w naszej parafii odbędzie się Dekanalny Wielkopostny Dzień Skupienia Ministrantów. Będziemy gościć ministrantów z sąsiednich parafii. Szczegółowy plan wkrótce. Obecność wszystkich obowiązkowa.

 

Rekolekcje wakacyjne dla ministrantów

            Prosimy o przynoszenie ZGÓD oraz wpisowego na nasze parafialne rekolekcje ministranckie.

            Zachęcamy również do skorzystania z rekolekcji diecezjalnych, przygotowanych na podstawie książki „Hobbit”. Wszelkie informacje: http://rekolekcje.dmak.info/